Neslihan Demir neden voleybolu bıraktı? Kendisi açıkladı

Neslihan Demir neden voleybolu bıraktı, voleybol ile yollarını neden ayırdı, şimdi ne yapıyor, ayrılma sebebi neydi? İşte Neslihan Demir'in voleybolu bırakma nedenleri: Neslihan Demir, verdiği bir röportajda neden voleybolu bıraktığını detaylı şekilde açıklamıştı.

Google Haberlere Abone ol
Neslihan Demir neden voleybolu bıraktı? Açıkladı

Türkiye ve dünya voleybolunun en ünlü isimlerinden biri olarak bilinen Neslihan Demir neden voleybolu bıraktı? Türkiye Voleybol Milli Takımı'nın Avrupa'da şampiyonluk yarışında istenen başarıyı ortaya koyamaması ve yarıştan üçüncü olarak ayrılması sonrasında gündeme gelen isimlerden biri de Neslihan Demir oldu. Peki, Neslihan Demir neden voleybolu bıraktı?

Neslihan Demir neden voleybolu bıraktı?
Neslihan Demir neden voleybolu bıraktı?

 

Neslihan Demir, en son 7 Mayıs 2018 tarihinde Romanya ile oynanan maça çıkmıştı. Romanya'nın başkenti Bükreş'te oynanan Final Four üçüncülük maçı sonrası kariyerini sonlandıran, Türkiye voleybol tarihinin en başarılı sporcularından biri Neslihan Demir, gözyaşları içinde voleybola veda etmişti. 

İtalyan ekibi Imoco Volley Conegliano ile üçüncülük maçına çıkan Galatasaray, rakibine 3-0 mağlup olarak turnuvayı dördüncü sırada tamamlamıştı. Sarı-kırmızılı takımda kariyerini noktalayan Neslihan Demir ise, gözyaşları içinde voleybola veda etmişti.

Mücadele sonrası açıklamalarda bulunan Neslihan Demir, "Hayatımda ilk defa önümde ne olduğunu bilmiyorum. Çok mutluyum, herkese teşekkür ediyorum. Herkes hakkını helal etsin" demişti.

'Kariyerinde geride ne bıraktın' sorusuna deneyimli voleybolcu, "Bir omuz, iki diz, iki bilek bıraktım herhalde. Çok da bir şey bıraktığımı düşünmüyorum. Çok keyif aldığım bir şey yaptım. Ama bizim için bunu yapabilmek sınırlı. Elimden geleni yaptım. Benim üzerimde emeği geçen herkes hakkını helal etsin" demişti. 

Kaybedilen mücadeleyi de değerlendiren Neslihan, "Final Four'da bana göre daha iyi olabilirdik. Final oynamayı hak ettiğimizi düşünüyorum ama bazen bazı şeylerin önüne geçemiyorsunuz. Kontrolünüzden çıkıyor her şey ve olmuyor. Ben gelmeden önce bir sakatlık yaşamıştım. İki tane iğne olup çıktım maça ama yine de bir şey yapmadım. Olmayınca olmuyor. 24 senede bunu öğrendim. Hepsiyle oynamak benim için büyük bir şans. Herkese çok teşekkür ediyorum. Benim için çok keyifli bir yıldı" ifadelerini kullanmıştı.

Neslihan Demir'in voleybolu neden bıraktığının cevabı ise bu maçtan yaklaşık iki ay önce Sözcü Gazetesi'ne verdiği röportajda saklıydı.

Neslihan Demir, "Ne kadar gidecek? Sen mi bırakacaksın, voleybol mu seni bırakacak?" şeklindeki bir soru üzerine, "Bence voleybol beni bıraktı. Ben hala zorluyorum. Voleybolun sınırı yok. Uzatmayacağım. Bu sene son. Gerçekten yapamıyorum. Yapabiliyorsam devam ederim. Ama ağrısız günüm yok. İnşallah Şampiyonlar Ligi Kupası’nı kaldırarak bitiririm." demişti.

Demir, "Bıraktıktan sonra?" sorusu üzerine ise, "Bir planım yok. Hayatım voleybol. Ahkam keseceğim tek konu voleybol. Bu camiada hizmet etmeye devam ederim." ifadelerini kullanmıştı. 

Neslihan Demir'in neden voleybolu bıraktığı uzun zamandır merak edilen bir konuydu.


 

Yorumlar

123 ah be demir leydi