Mustafa Karslı kimdir, nerelidir?

Mustafa Karslı kimdir soruları Çetebaşı Sedat Peker'e yönelik operasyonlarda gözaltına alındıktan sonra tutuklanan daha sonra da cezaevinde öldüğü belirtilen kişi için soruluyor. Peker, Karslı'nın koronavirüs nedeniyle öldüğünü söyledi, ancak ölüm raporları farklı bir sebep söylüyor.

Google Haberlere Abone ol
Mustafa Karslı kimdir, nerelidir?

Mustafa Karslı kimdir, nerelidir, ne iş yapıyor, neden öldü, nerede öldü soruları bu aralar merakla soruluyor. Çetebaşı Sedat Peker, kendisine yönelik operasyonlarda tutuklanan Mustafa Karslı'nın dün cezaevinde koronavirüsten öldüğünü duyurdu. Peki, kimdir bu Mustafa Karslı, nerelidir?

Türkiye'de işlediği suçlar nedeniyle kaçarak yurt dışında firari duruma düşen organize suç örgütünün elebaşı Sedat Peker, kendisine yönelik operasyonlar kapsamında tutuklanan Mustafa Karslı'nın cezaevinde öldüğünü ileri sürdü. 

Mustafa Karslı aslen Kocaeli ilinden olan iş insanı olarak bilinen bir kişiydi. Kocaeli'de inşaat ve hafriyat işleriyle uğraştığı biliniyordu. Ancak Peker'e yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınarak tutuklanan isimler arasında yer alan biriydi.

Mustafa Karslı kimdir, nerelidir?
Sedat Peker - Mustafa Karslı

 

Peker, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda,  Mustafa Karslı'nın dün cezaevinde koronavirüsten öldüğünü söyledi.

Peker "Mustafa Karslı isimli arkadaş dün Maltepe Cezaevi’nde koronadan dolayı vefat etti. Kendisiyle çok fazla samimiyetliğim olmasa da bu olay omuzlarıma fazlasıyla manevi bir yük bıraktı" dedi.

Peker "Sırf bana olan kinleri yüzünden bu arkadaşımız cezaevinde yeterli sağlık bakımı olmadığı için vefat etti" ifadesini kullandı. Peker ayrıca "Kastamonu Bozkurt ilçesinde yaşanan sel felaketi ve de ülkemizdeki mülteci ve kaos çıkarma konusundaki düşüncelerimi de bir iki saat sonra paylaşacağım" dedi.

Peker'in paylaşımlarından bir bölüm şöyle: 

''1-Kıymetli dostlarım, sizlerin de bildiği üzere Türkiye’de hakkımda bir soruşturma devam ediyor. Bu komik dosya ile ilgili bazı insanlar şu anda cezaevinde. Birçoğunu hayatımda hiç görmedim. Bazılarını ise hayatımda 1-2 kez gördüm.

2-Onlardan bir tanesi Mustafa Karslı isminde bir arkadaştı. Benim alacağım olan (alacağım temlikle sabittir) şahıs bu arkadaşa gidiyor, kendisine 1 milyon TL veriyor alacağıma karşılık bana iletmesi için (Rahmetli Mustafa Karslı bu şahsın tanıdığıymış).

3- Mustafa Karslı’yla çok fazla samimiyetim olmadığı için bana ulaşamıyor ve 3-4 ay sonra parayı getirip bu şahsa iade ediyor. İktidardaki bazı şahıslarla sorun yaşadığımda 4 sene evvelki bu dosyayı açıp, ortada bir suç olmadığı halde Mustafa Karslı da dahil olmak üzere birçok…

4-…şahsı tutukluyorlar. Mustafa Karslı isimli arkadaş dün Maltepe Cezaevi’nde koronadan dolayı vefat etti. Kendisiyle çok fazla samimiyetliğim olmasa da bu olay omuzlarıma fazlasıyla manevi bir yük bıraktı. Devamlı diyorum ya “Bu haramiler devletin namusunu kirlettiler.”.

5-Sırf bana olan kinleri yüzünden bu arkadaşımız cezaevinde yeterli sağlık bakımı olmadığı için vefat etti. Kutsal dinimizin bize öğrettiği ilk insan Adem Aleyhisselamdır. Adam olmak Adem’den gelir. İnsanlar çeşitli dinlere inanabilirler, farklı milletlere mensup olabilirler…

6-…ancak adam olmak ayrı bir şeydir. Ülkemizin birçok limanında tonlarca kokain yakalandı fakat bir kişi bile gözaltına alınmadı. Ses kayıtlarıyla, Whatsapp yazışmalarıyla, benim de bizzat içinde olduğum birçok suç anlattım ve hiç kimse gözaltına alınmadı.

7-Beni Yılın İşadamı seçenler, Dünya Türklük Hakanı ünvanı verenler, polis koruması sağlayanlar, Türkiye’nin birçok yerinde miting yapmama izin verenler aramız kötü oldu diye şahsımdan dolayı birçok kişiyi cezaevine attılar ve bunların bir tanesi dün vefat etti.''

RAPORU PEKER'İ YALANLIYOR

Yaklaşık 4 aydır İstanbul Kartal Cezaevinde yatmakta olan Mustafa Karslı, kısa bir süre önce Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılmıştı. Bu sabah hastaneden Karslı’nın vefat haberi geldi, Koronavirüs sebebiyle hayatını kaybettiği dile getirildi, yerel gazeteler bu yönde haberler yaptı.

Mustafa Karslı kimdir, nerelidir?
Mustafa Karslı kimdir, nerelidir?

 

Ancak Mustafa Karslı’nın ölüm raporu çıktı. Raporda Karslı’nın Koronavirüs sebebiyle değil salgın hastalık dışında öldüğü yazıldı. Ailesi, Mustafa Karslı’nın akciğerlerinde sıkıntı olduğunu ve astım rahatsızlığı bulunduğunu ifade ediyor.


 

Yorumlar