Muş'ta jeotermal saha ihalesi

ANKARA (AA) - Muş'un Korkut ilçesinde bulunan bir jeotermal kaynak arama sahası için ihaleye çıkılacak.Muş İl Özel İdaresinin konuya ilişkin ilanı, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.Buna göre, Muş'un Korkut ilçesindeki...

Google Haberlere Abone ol

ANKARA (AA) - Muş'un Korkut ilçesinde bulunan bir jeotermal kaynak arama sahası için ihaleye çıkılacak.

Muş İl Özel İdaresinin konuya ilişkin ilanı, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Buna göre, Muş'un Korkut ilçesindeki 3 bin 753,14 hektarlık jeotermal kaynak arama sahası açık teklif arttırma usulüyle ihale edilecek.

Muhammen bedeli 85 bin lira, geçici teminat tutarı ise 2 bin 550 lira olan sahanın ihalesi 9 Mayıs Çarşamba günü saat 10.45'te Muş İl Özel İdaresi İl Encümen Toplantı Salonu'nda yapılacak.

İstekliler tekliflerini ihale günü ve saatine kadar, Muş İl Özel İdaresi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğüne teslim edebilecek.

Öte yandan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Petrol İşleri Genel Müdürlüğünce, Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığının Adıyaman'ın Kahta ilçesindeki petrol işletme ruhsatının süresinin, sahanın mevcut rezerv durumu, yıllık üretim miktarları ile yatırım ve üretim programı dikkate alınarak 5 yıl uzatılması kararlaştırıldı.

Yorumlar