Müslüman düşmanı FOX TV'den ırkçı yayın

FOX TV sunucusu, Amerika'daki Müslüman ve yabancı düşmanlığını körüklemeye devam ediyor. Son olarak kanalın bir sunucusu, ülkenin ilk Temsilciler Meclisi başörtülü üyesi Omar'ı hedef alarak, ırkçı ifadeler kullandı. Kanal, göçmenlerin engellenmemesi halinde Omar gibi isimlerin çoğalacağı uyarısında bulundu.

Google Haberlere Abone ol
Müslüman düşmanı FOX TV'den ırkçı yayın

ABD'de Başkan Donald Trump ve Cumhuriyetçi Parti hükümetine yakınlığıyla bilinen Fox News kanalının sunucularından Tucker Carlson, ABD'nin ilk iki Müslüman kadın Temsilciler Meclisi üyelerinden biri olan İlhan Omar hakkında ırkçı ifadeler kullandı. 

Carlson, ‘Tucker Carlson Tonight’ isimli programında Omar’ın  her fırsatta ABD'yi kötülediğini iddia etti ve “Ilhan Omer göçmenlik uygulamasının ülkemiz için tehlikeli olabileceğinin yaşayan kanıtıdır” ifadelerini kullandı. 

Carlson’un sözlerine sosyal medyadan cevap veren Omar ise kahve içerken görüldüğü bir GIF paylaşıp “Aşırı sağcı bir TV sunucusu ülkeme sevgimi sorguladığında ben” yazdı. 

Omar, 2018'de yapılan ABD ara seçimlerinde Temsilciler Meclisine girmeye hak kazanıp, Kongre'nin ilk Müslüman kadın üyeleri olmuşlardı.

Yorumlar