Muşlu gençler yaban hayvanları için doğaya yem bıraktı

MUŞ (AA) - Muş'ta hayvansever gençler, yaban hayvanları için topladıkları çeşitli yiyecekleri doğaya bıraktı. Gençlik Merkezi bünyesindeki gençler tarafından yürütülen "Gençlerin İyilik Ağacı" projesi kapsamında bir grup,...

Google Haberlere Abone ol

MUŞ (AA) - Muş'ta hayvansever gençler, yaban hayvanları için topladıkları çeşitli yiyecekleri doğaya bıraktı.

Gençlik Merkezi bünyesindeki gençler tarafından yürütülen "Gençlerin İyilik Ağacı" projesi kapsamında bir grup, doğadaki yaban hayvanlar için kasap, lokanta ve yem fabrikalarından et, sakatat ve buğday topladı.

Toplanan yiyecekler, kış aylarında doğada yiyecek ihtiyaçlarını karşılamakta güçlük çeken yaban hayvanları için yüksek rakımlı bölgelere bırakıldı.

Gençlik lideri İsmail Özkan, gazetecilere yaptığı açıklamada, Gençlik ve Spor Bakanlığının yürüttüğü "Gençlerin İyilik Ağacı' projesi kapsamında yaban hayvanları için doğaya yem bıraktıklarını söyledi.

Özellikle yüksek rakımdaki dağlara yem attıklarını anlatan Özkan, "Yabani kuşlar için buğday, köpek, tilki ve diğer yaban hayvanlar için de sakatat bıraktık." dedi.

Gençlerden İrfan Batır ise "10 gündür aralıksız yem bırakıyoruz. Amacımız yaban hayvanlarının aç kalmaması ve onların rızkını temin etmek. Bu duruma vesile olabiliyorsak ne mutlu bize." ifadelerini kullandı.

Yorumlar