Murat Göğebakan, şarkılarıyla Esenler'de anıldı

Konserde sahne alan Gece Yolcuları müzik grubu, sanatçının sevilen şarkılarını yorumladı

Google Haberlere Abone ol

Esenler Belediyesi "Esenler Yaz Akşamları" etkinlikleri kapsamında besteci, müzisyen ve şarkıcı Murat Göğebakan vefatının 8. yılı dolayısıyla bir konser düzenledi.

Esenler Dörtyol Meydanı'ndaki konserde sahne alan Gece Yolcuları grubu sanatçının eserlerinden oluşan bir repertuvarı yorumladı.

Göğebakan'ın yad edildiği konserde, sanatçıyla dostluklarını ve hatıralarını anlatan grup üyelerinden Uğur Arslantürkoğlu, güzel bir yaz akşamında dinleyicilerin karşısına çıkmaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek, "Malum bu gece burada toplanmamızın bir sebebi var. Hem bir konser yapacağız hem de çok özel bir sanatçıyı, kaybettiğimiz çok özel bir insanı anacağız. İlk önce onun konserlerinde birlikte en çok kullandığımız ve en çok saygı duyduğumuz anda olduğu gibi, ellerimizi kaldıralım, ona kocaman bir alkış gönderelim." dedi.

Arslantürkoğlu, çok küçük yaşlarda kendisiyle çalışma imkanı bulduklarını dile getirerek, "Biz Murat Göğebakan için, bir konser grubu değildik. Biz onun ailesinin bir parçasıydık. Çünkü biz onun ailesinin yemeğini yedik. Arkadaşlarının, kardeşlerinin, beraber vakit geçirdiği insanların havasını soluduk." diye konuştu.

- Geceye katılan Bülent Göğebakan alkış aldı

Konseri izlemeye gelenler arasında yer alan sanatçının oğlu Bülent Göğebakan'ı sahneye davet eden grup üyesi Edis İlhan, "Bu adamların, bu arkadaşların, bu gençlerin belki bazıları hiç Murat Göğebakan şarkısı dinlememiştir. Ne dersin onlara? Sadece bir kelime söylemek istesen, ne demek istersin?" dedi.

Dinleyicilerin uzun süre alkışladığı Bülent Göğebakan, "Eyvallah." diyerek cevap verince İlhan, "Bu, Murat Göğebakan'ın içine dünyayı doldurduğu cümle; eyvallah." ifadesini kullandı.

Gece Yolcuları grubu, "Neden?", "Değer mi?", "Kendine İyi Bak", "Ay Yüzlüm", "Vazgeçilmiyor" ve "Unut Beni" adlı eserlerin de aralarında bulunduğu sevilen şarkıları seslendirdi.

Yorumlar