Mücevher İhracatçıları Birliği destek ofisi açıldı

"Yönetim kurulu olarak yeni görevimize başlarken, sektörümüzün ihracatını artırma hedefiyle tüm üye kuruluşlarımıza destek olacağımızın sözünü vermiştik. Gerekli çalışmalarımızı hızla tamamlayarak sektörümüz için bir ilki hayata geçirdik"

Google Haberlere Abone ol

Mücevher İhracatçıları Birliği (MİB), Türkiye'de mücevher sektörüne yönelik ilk ihracat destek ofisini hizmete aldı.

MİB'den yapılan açıklamaya göre, açılan Mücevher İhracatçıları Birliği Destek Ofisi, Kuyumcukent AVM'de faaliyet gösterecek.

Ofis, ihracat danışmanı, teşvik danışmanı, mali müşavir, gümrük müşaviri ve hukuk danışmanlarından oluşan geniş bir ekiple, mücevher sektöründe faaliyet gösteren ihracat potansiyeli yüksek firmalara destek verecek.

Aynı zamanda ihracatçı olmayan ya da çok az ihracatı olan firmalara da rehberlik edecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen MİB Başkanı Burak Yakın, şu bilgileri verdi:

"Yönetim kurulu olarak yeni görevimize başlarken, sektörümüzün ihracatını artırma hedefiyle tüm üye kuruluşlarımıza destek olacağımızın sözünü vermiştik. Gerekli çalışmalarımızı hızla tamamlayarak sektörümüz için bir ilki hayata geçirdik. Mücevher İhracatçıları Birliği Destek Ofisi'miz tam donanımlı bir şekilde hizmete açıldı.

Sektörümüzde halihazırda ihracat yapan firmaların yeni pazarlara girmesine katkıda bulunmak, daha fazla firmanın ihracat yapmasını teşvik etmek için elimizden gelen desteği vermeye hazırız. Sürekli ve düzenli iletişime dayalı bir bilgilendirme ağı kurmayı hedefliyoruz. Tüm üye firmalarımızı Mücevher İhracatçıları Birliği Destek Ofisi'mize bekliyoruz."

Verilen bilgiye göre, ofisin açılışına, Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mustafa Gültepe, MİB Başkanı Burak Yakın, TOBB Kuyumculuk Sanayi Meclisi Başkanı İmam Altınbaş, İstanbul Kuyumcular Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Atayık, İstanbul Kuyumcular Odası Başkan Yardımcısı ve İTO Kuyumculuk Komitesi Üyesi İlhami Yazıcı, Kuyumcukent İşletme AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Karbeyaz, Kuyumcukent Blok Kat Malikleri Yönetim Kurulu Başkanı ve İTO Kuyumculuk Komitesi Üyesi Ercan Özboyacı katıldı.

Yorumlar