MSÜ sınavlarında 500 öğrenciye virüs bulaştı iddiasına yalanlama

Milli Savunma Bakanlığı, MSÜ sınavlarına giren öğrencilerden 500'üne virüs bulaştığı yönündeki iddiaları yalanladı.

Google Haberlere Abone ol

Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) sınavında bazı öğrencilere Kovid-19 bulaştığı iddialarının gerçeği yansıtmadığı bildirildi. Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada iddiaların asılsız olduğu belirtildi. 

MSB'den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Bazı yayın organlarında 14 Haziran 2020 tarihinde icra edilen Millî Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı’nda 400 öğrenciye virüs bulaştığına ilişkin iddialar yer almaktadır.

Millî Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavının bütün aşamalarının planlama ve icrası ÖSYM Başkanlığınca yapılmakta, Millî Savunma Bakanlığı ve Millî Savunma Üniversitesinin sınavının planlanması, icrası, personel görevlendirmesi ya da yer tahsis edilmesi gibi hususlarda herhangi bir dahli bulunmamaktadır.

Konuya ilişkin olarak Sağlık Bakanlığının ilgili birimleri ile yapılan koordinede medyada yer alan iddiaların gerçeği yansıtmadığı, sadece Kocaeli ilinde COVID-19 hastası bir öğrencinin sınava girdiğinin tespit edildiği, akabinde aynı sınıfta sınava giren 12 öğrenci ve 4 gözetmene test yapıldığı ve tamamının sonuçlarının negatif çıktığı öğrenilmiştir.

İMAMOĞLU CHP'NİN KALESİNDE PROTESTO EDİLDİ

 

Yorumlar