Mısra Öz kimdir? Mısra Öz nerelidir, kaç yaşında?

Mısra Öz'ün kim ve nereli olduğu sorusu son dönemlerde merakla soruluyor. Çorlu tren kazasının kurbanlarından ikisinin birinci dereceden akrabasıdır.

Google Haberlere Abone ol
Mısra Öz kimdir? Mısra Öz nerelidir, kaç yaşında?

Mısra Öz kimdir? Mısra Öz nerelidir, kaç yaşında? soruları bu aralar merakla soruluyor. Türkiye onu Çorlu tren kazasından sonra tanımaya başladı. Kazada oğlunu ve eşini kaybetmişti. Sonrasında ise kazanın bir ihmal sonucu gerçekleştiğini savunarak sorumluların hesap vermesi gerektiğini belirterek hakkını aramaya başlamıştı. Öz şimdilerde siyasetle anılıyor. Alınan son bilgilere göre Mısra Öz, Türkiye İşçi Partisi'nden milletvekili adayı oldu. Peki, Mısra Öz kimdir? Mısra Öz nerelidir, kaç yaşında?

MISRA ÖZ KİMDİR?

8 Temmuz 2018'de Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde yaşanan 7'si çocuk 25 kişinin hayatını kaybettiği tren kazasında eşini ve oğlunu kaybeden Mısra Öz, kazanın TCDD'nin ihmalleri nedeniyle gerçekleştiğini dile getirmesiyle kamuoyunda tanındı.

Tren kazasının ardından açılan davada sorumluların bir türlü cezalandırılamaması ve duruşmanın sıklıkla ertelenmesi gerekçesiyle Mısra Öz ve kazada yaşamını yitirenlerin yakınları çeşitli gösteriler düzenledi.

Verdiği bir röportajda "Üç maymunu oynamayı tercih eden bir heyet" ifadeleriyle kamu görevlilerine hakaret ettiği gerekçesiyle Mısra Öz hakkında dava açıldı ve 8 bin 800 TL para cezası verildi.

Mısra Öz, sosyal paylaşım sitesi Instagram'da @misra_oz83, Twitter'da @misra_oz kullanıcı adıyla yer alıyor.

ÇORLU TREN KAZASI NE ZAMAN VE NASIL OLDU?

8 Temmuz 2018'de İstanbul Halkalı-Edirne Uzunköprü seferini yapan yolcu treninin 5 vagonu, saat 17.00 sularında Tekirdağ'ın Muratlı ile Çorlu ilçeleri arasındaki Sarılar Mahallesi'nde raydan çıkarak devrildi.

Kaza aşırı yağışa bağlı rayların üzerinden geçtiği ve denetiminin yapılmadığı menfezin kayması sonucu gerçekleşti. 362 yolcunun bulunduğu trende 25 kişi hayatını kaybederken 317 kişi yaralandı, bunlardan 194'ü ayakta tedavi edildi, 123'ü hastanelerde müşahede altına alındı.

Mısra Öz kimdir Mısra Öz nerelidir, kaç yaşında

Arazinin çevre şartlarının zorlu olması nedeniyle kazaya ilk olarak müdahaleyi çevredeki köylüler ve yaralı kurtulan yolcular yapmıştır.

Çorlu tren kazasında ölenlerin isimleri şöyle: Ersen Gül, Serhat Şahin, Melek Tuna, Ayşe Başaran, Ergün Kerpiç, Hakan Sel, Oğuz Arda Sel, Özge Nur Dikmen, Gülce Dikmen, Sena Köse, İrfan Kurt, Mavinur Tiflizden, Bahar Koçman, Yağmur Laçin, Özcan Cesur, Derya Kurtuluş, Beren Kurtuluş, Emel Duman, Bihter Bilgin, Ömer Alperen Can, Seyfi Ergül, Zübeyde Seven, Gani Kartal ve Rubize Kartal.

ÇORLU TREN KAZASI DAVASINDA SON DURUM NEDİR?

Tren faciasına ilişkin TCDD üst yönetimi ve Ulaştırma Bakanlığı'nın yargılanmasının talep edildiği son duruşma 16 Mart 2021 tarihinde düzenlendi.

Duruşmada Çorlu 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nin talebi üzerine bilirkişi olarak atanan Prof. Dr. Hüseyin Yıldırım, Doç. Dr. Hüseyin Onur Tezcan, Dr. Öğretim Üyesi İbrahim Kocabaş, Dr. Öğretim Üyesi İlker Üstoğlu, araştırma görevlileri Dr. Haluk Yılmaz ve Dr. Mehmet Ufuk Turan tarafından hazırlanan ek rapor okundu.

Ek bilirkişi raporuna göre menfezlerin ve boruların yetersiz olduğu, bu aksaklığın kazaya sebebiyet verebileceği ifade edilmişti.

Yorumlar