Milli Savunma Bakanlığı'ndan İYİ Partili Ümit Özdağ'a çok sert cevap!

Milli Savunma Bakanlığı, katıldığı bir TV programında "Kara Harp Okulu'nda cuma namazını hangi tarikatın imamı kıldıracak diye öğrenciler arasında kavga çıkmış ve konu Genelkurmay'a kadar gitmiş" iddiasında bulunan İYİ Partili Ümit Özdağ'a sert yanıt geldi. 

Google Haberlere Abone ol
Milli Savunma Bakanlığı'ndan İYİ Partili Ümit Özdağ'a çok sert cevap!

Milli Savunma Bakanlığı, İYİ Partili Ümit Özdağ'a Kara Harp Okulunda bazı yapılanmaların olduğu iddialarına cevap verdi. 

Milli Savunma Bakanlığı'ndan sert yanıt geldi. Milli Savunma Bakanlığı, Ümit Özdağ'ın iddilarının gerçeğini yansıtmadığını ve TSK bünyesinde geçmişten beri bulunan cami ve mescitlerde imamlık ve müezzinlik görevlerini erlerin yerine getirildiği belirtildi.

Milli Savunma Bakanlığının resmi internet sayfasında yapılan açıklamada, "Özel bir televizyon kanalında, 19 Ağustos 2018 tarihinde Kara Harp Okulunda birtakım yapılanmaların olduğuna dair gerçek dışı ve mesnetsiz bazı iddialarda bulunulmuştur." ifadesine yer verildi.

Kara Harp Okulunda görev yapan tüm personel ile Harbiyelilerin ibadet etme ihtiyacını karşılamak maksadıyla, eskiden olduğu gibi bugün de okul bünyesinde cami ve mescitlerin bulunduğu belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Söz konusu ibadethanelerde imamlık ve müezzinlik vazifeleri vatani görevlerini er olarak yapan personel tarafından yerine getirilmektedir. Bu kapsamda, imamlık, müezzinlik veya benzeri bir konuda Harbiyeliler arasında tartışma yaşandığı iddiaları gerçeği yansıtmamaktadır. Birbirlerine silah arkadaşlığı, vatan ve bayrak sevgisiyle bağlı subay adayları yetiştiren Harp Okullarımız ilim ve irfan yuvaları olarak görevlerine devam etmektedir."

Yorumlar