'Milli Eğitim'den velilere önemli uyarı

Milli Eğitim Bakanlığı, velilere önemli bir uyarıda bulunarak sosyal medyada dolaşan sahte bir belge konusunda bilgilendirmede bulundu.

Google Haberlere Abone ol

Koronavirüs ile mücadele kapsamında başlayan uzaktan eğitim sistemi kısmen de olsa yüz yüze eğitime dönüşmeye başladı. Ancak yüz yüze eğitimin başlamasından sonra daha önce de bazı konularda olduğu gibi yine asılsız belgeler sosyal medyada dolaşıma sokuldu. Milli Eğitim Bakanlığı yayınladığı açıklamada asılsız belge konusunda uyarılarda bulundu.

Milli Eğitim Bakanlığının Twitter hesabından, yüz yüze eğitim sürecinde velilerin, çocuklarını okula gönderme veya göndermemeleri durumunda okula sunmaları gerektiği iddia edilen "izin ve taahhütname" dilekçesine ilişkin paylaşımda bulunuldu.

Paylaşımda, "Sağlık Bakanlığının Bilimsel Danışma Kurulu çalışmasıyla yayımladığı 'Bilgilendirme Formu ve Taahhütname' velilerimizi bilgilendirme amaçlıdır. Velinin, öğrencisini okula göndermeme nedenini sorgulamaz, veliye 'tıbbi müdahale' adı altında hiçbir sorumluluk yüklemez." ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada, asılsız olduğu belirtilen dilekçeyle "Bilgilendirme Formu ve Taahhütname"nin aslı da paylaşıldı.

Yorumlar