Milli boksörlerin Kastamonu kampı sürüyor

- Genç Kız Milli Boks Takımı, Macaristan'da yapılacak Dünya Şampiyonası'nın hazırlıklarına devam ediyor

Google Haberlere Abone ol
Milli boksörlerin Kastamonu kampı sürüyor


KASTAMONU (AA) - Genç Kız Milli Boks Takımı, Macaristan'da 20-31 Ağustos'ta düzenlenecek Dünya Şampiyonası'nın hazırlıklarını Kastamonu'da sürdürüyor.

Ay-yıldızlı takım, Türkiye Boks Federasyonunun Kastamonu'da bulunan Kadıdağı Kamp Merkezi'nde Genç Kız Milli Boks Takımı Sorumlu Antrenörü İsa Daştan yönetiminde, Erkek Milli Boks Takımı Sorumlu Antrenörü Zamora Nunez Reimond ve Yıldız Kız Milli Boks Takımı Antrenörü Ahmet Çınar'ın katılımıyla hazırlıklarına devam ediyor.

Kübalı antrenör Zamora Nunez Reimond, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hazırlık döneminin oldukça güzel geçtiğini belirterek, "Yoğun bir çalışma dönemi içerisindeyiz. Madalyalar almak için çaba harcıyoruz. Büyük madalyalar alarak Türkiye'yi en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz." diye konuştu.

Ahmet Çınar ise günde 2-3 antrenmanla hazırlıklarını sürdürdüklerini anlatarak, "Federasyon başkanımız Eyüp Gözgeç, başarı için elinden gelen tüm imkanları bize sunuyor. Daha güzel sonuçlar alabilmemiz amacıyla büyükler, gençler ve yıldızların antrenörlerini ortak bir paydada birleştirip İstiklal Marşı'mızı dünya arenasında söylettirmek için mücadele veriyoruz. Takım ruhu içerisinde tek yürek olup çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ümitliyiz, güzel sonuçlarla ülkemize döneceğiz." ifadelerini kullandı.

Şampiyonaya 5 sporcunun katılacağını kaydeden Çınar, "51 kiloda Hatice Akbaş, 54 kiloda Aycan Güldağı, 60 kiloda Gözdenur Sönmez, 69 kiloda Gülcan Arga ve 75 kiloda Sena Erdoğan olmak üzere 5 sporcu ile ülkemizi temsil edeceğiz. Bu sporcularımıza en iyi şekilde hazırlanmaları için 5 boksörümüz daha eşlik ediyor." diye konuştu.

Milli boksörlerin Kastamonu'daki kampı 27 Temmuz'a kadar devam edecek.

Yorumlar