Migros iş başvuru formu, Migros personel alımı 2020

Son günlerde 'EvdeKal' kampayasının karşılık bulması sonucu, siparişlere yetişemeyen Migros Sanal Market 1000 işçi alımı yapacak. Peki, Migros Sanal Market İşçi Alımı Başvuruları nasıl yapılacak, aranan şartlar nelerdir? Detaylar haberimizde

Google Haberlere Abone ol

Türkiye genelinde koronavirüs salgını sebebi ile başlatılan 'EvdeKal' kampanyası kapsamında evinden çıkmayan aileler market alışverişlerini sanal marketler üzerinden gerçekleştiriyor.

Bu kapsamda online market alışverişlerinde artış gözlendi.

Siparişlere yetişemeyen Migros Sanal Market 1000 yeni işçi alacak.

Migros Sanal Market İşçi Alımı Şartları nelerdir, başvuru nasıl yapılacak. 

Migros Sanal Merket, önümüzdeki 2 hafta içinde 1000 kişiye istihdam sağlayacak.

Türkiye genelinde insanların evlerine kapanması, alışveriş için dışarıya çıkmayarak evlerinden sipariş vermesi doğal olarak sanal marketlere de olan ilgiyi arttırdı. 

Daha önce zaten sanal market üzerinden sipariş kabul eden marketler şimdi sipariş merkezlerini büyütme kararı aldı. Çünkü siparişlerde büyük oranda artışlar yaşanıyor. Haliyle siparişlere yetişemeyen market yönetimleri çareyi yeni istihdam sağlamakta buluyor. 

Bu kapsamda yeni istihdamlar yapılıyor. 

Sanal sipariş alan market zincirlerden birisi olan Migros da siparişlere yetişemez duruma gelmiş halde. Bu nedenle yeni istihdam oluşturmak için kolları sıvadı. Bu kapsamda ilk etapta 1000 kişilik bir istihdam gerçekleştirilecek. İstihdam iki hafta içinde gerçekleşecek. 

Peki, Migros'ta işe giriş şartları nelerdir?

Migros'ta işe girmek isteyenler marketin resmi internet sitesi üzerinden yayınlanan başvuru formunu doldurarak göndermeleri gerekiyor. 

Mirgros iş başvuru formu şöyle:

migros iş başvuru formu
Migros Başvuru Formu

 

Başvuru formunu doldurmadan önce karşınıza üç seçenek çıkıyor. Bunlar Migros İdari Personel, Mağaza Personeli ve Yönetim Kadrosuna başvuru seçenekleridir. Bunlarden kendinize uygun olanını seçtikten sonra karşınıza doldurulması greken bir form gelecek.

Bu formda adınız, soyadınız, medeni haliniz, askerlik durumunuz, cinsiyetiniz gibi soruların cevapları isteniyor. Bu formu dolduktan sonra "gönder" butonuna basıyorsunuz. Sonrasında iş başvurunuz olumlu bulunması halinde mülakata çağrılıyorsunuz. Mülakat aşaması da başarılı geçmesi halinde Migros'ta işe başlıyorsunuz.

MİGROSTA KARİYER ŞANSI

Migros'ta işe başlayanlar kurum tarafından büyük vaadlerde bulunuluyor. Örneğin, yeni işe başlayan bir çalışan Kariyer Tariflerinde yer alan kriterleri sağladığı ve ilgili pozisyonda ihtiyaç olduğu takdirde; 6 Ayda Mağaza Yöneticisi, 3 Yılda Mağaza Müdürü olabilir, deniliyor.

 

 

 

MİGROS'TA MAAŞ NE KADAR?

Türkiye'deki büyük mağaza zincirlerinin çoğu asgari ücretten maaş ödemesi yapmaktadır. 

Migros mağazalarında çalışan personelin büyük çoğunluğu da 2 bin 324 TL asgari ücret maaş alıyor.

Her mağazada olduğu gibi Migros'ta da bazı personeller diğerlerinden farklı ve yüksek maaş alabilmektedir. 

Bunlar arasında mağaza müdürleri, personel şefleri, bölge müdürleri gibi yöneticiler bulunmaktadır. 

MİGROS bölge müdürü 2020 maaşları 5 bin TL ile 6 bin TL arasında değişmektedir. 

MİGROS mağaza müdürü 2020 maaşları  3 bin TL ile 3 bin 500 TL arasında maaş almaktadır.

MİGROS mağaza sorumlusu 2020 maaşları  3 bin 300 TL yaklaşık maaş almaktadır.

MİGROS mağaza müdürü yardımcısı 2020 maaşları yaklaşık 3 bin TL civarında maaş almaktadır.

MİGROS reyon görevlisi, reyon sorumlusu, şarküteri görevlisi, şarküteri sorumlusu 2020 maaşları 2 bin 600 TL civarında maaş almaktadır.

MİGROS kasiyer 2020 maaşları 2 bin 500 - 3 bin TL arasında maaş almaktadır.

 

Yorumlar