"Mevcudun korunması ve istikbalimiz önceliğimiz olmalı"

- ASKON Genel Başkanı Cesur: - "Son 16 yılda Türkiye Cumhuriyeti ayaklarına bağlanan prangalardan bir bir kurtulmuşken, dünün kazanımlarına sahip çıkmak ülke demokrasimiz açısından son derece önemlidir" - "Bu bağlamda 24 Haziran seçimlerinde bu kazanımlara sahip çıkma bilinci ile mevcudun korunması ve istikbalimiz önceliğimiz olmalı"

Google Haberlere Abone ol
"Mevcudun korunması ve istikbalimiz önceliğimiz olmalı"

İSTANBUL (AA) - Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Genel Başkanı Hasan Ali Cesur, son 16 yılda Türkiye'nin ayaklarına bağlanan prangalardan bir bir kurtulmuşken, dünün kazanımlarına sahip çıkmanın ülke demokrasisi açısından son derece önemli olduğunu belirterek, "Bu bağlamda 24 Haziran seçimlerinde bu kazanımlara sahip çıkma bilinci ile mevcudun korunması ve istikbalimiz önceliğimiz olmalı." ifadesini kullandı.

Cesur, yaptığı yazılı açıklamada, 24 Haziran seçimlerine yönelik değerlendirmelerde bulundu.

Anadolu topraklarının Tanzimat'tan bu yana yönetimsel anlamda birçok badirelerle boğuştuğunu, Cumhuriyet tarihiyle birlikte demokratik kazanımlarının da dönemsel olarak kesintilere uğradığını aktaran Cesur, şunları kaydetti:

"Türk demokrasi tarihimiz sürekli bu badirelerle mücadele etmiş, nihayetinde kazanan milletimiz olmuştur. Son 16 yılda Türkiye Cumhuriyeti ayaklarına bağlanan prangalardan bir bir kurtulmuşken, dünün kazanımlarına sahip çıkmak ülke demokrasimiz açısından son derece önemlidir. Bu bağlamda 24 Haziran seçimlerinde bu kazanımlara sahip çıkma bilinci ile mevcudun korunması ve istikbalimiz önceliğimiz olmalı.

Bu 16 yıl kolay olmadı. Yurt içinde kapatma davaları, e-muhtıra, FETÖ kumpasları, Gezi olayları, sahte iddialar, sahte ses kayıtları ve en nihayet darbe ve işgal girişimi... Yurt dışında ekonomimizi dize getirmek üzere önce IMF dayatmaları, IMF gidince de borsa ve döviz spekülasyonları 'faizi artırın' baskıları; toprak bütünlüğümüzü hedef almak üzere önce içimizde terör hendekleri, ardından Suriye ve Irak'ta Kürt devleti kurma projeleri, İsrail saldırganlığını destekleme ve çanak tutma politikaları, sahte davalar, ayıplı yasak ve engellemeler, tutulmayan sözler ve yalnızlaştırma hamleleri... Ama bu badirelerle ülkenin birliğine, refahına ve bütünlüğüne karşı atılan her adım, bu millet ve bu milletin lider kadrolarının feraseti, kendilerini tankların altına atacak derece güçlü imanı ve aklıyla durduruldu. Her durdurulan bir badire sonrası Türkiye'miz yeniden sıçradı."


- "ASKON yerli ve milli duruşundan asla taviz vermemiştir"


Hasan Ali Cesur, ülke olarak çok kritik bir süreçten geçildiğine işaret ederek, "Bu nedenle seçim atmosferi de çok hararetli geçiyor. İş dünyası istikrardan, büyüyen ekonomiden, üreten ve gelişen Türkiye'den yanadır. Biz bu konularda ülkeyi yönetmeye soyunanlardan yeni fikirler duymak istiyoruz. Yıllık yüzde 7’ye varan büyümeyi, 9 katına çıkan milli geliri daha ne kadar arttırabilir, iş gücüne katılma oranını yüzde 70'lere nasıl çıkartabileceğimizi duymak isterdik. Ama ne var ki özellikle yeni bir şey söylemesi gerekenler, mevcudun yıkılması ve hazırın tüketilmesi üzerine seçime yönelik propaganda amaçlı vaatlerde bulunuyor. Bu popülist yaklaşımlarının ülkemiz geleceğine hiçbir katkı sağlayamayacağı aşikârdır." değerlendirmesinde bulundu.

ASKON'un, her daim hakkı üstün tutarak, hak ve adaleti önceleyerek, ahlak, sevgi, sorumluluk, özgürlük, erdemlilik, kalite, yerli ve milli teknolojiyi değer edindiğini, dün olduğu gibi bugün de haklı zenginliğin peşinde olduğunu belirten Cesur, ASKON'un, yerli ve milli duruşundan asla ve asla taviz vermediğini kaydetti.

Bu değerler ışığında geçmişinden aldığı güç ile istikbali için her daim doğrudan ve doğrulardan yana olduğunu aktaran Cesur, "20. yılını taşıdığı bu büyük sorumluluk ile dolduran ASKON, bundan sonra da doğrudan ve doğrulardan yana olmaya devam edecektir. Biz taşıdığımız yükün bilinci ve sorumluluğu ile dünün kazanımlarını kaybetmemek, mevcuda sahip çıkmak ve istikbali öncelemek adına istikrarlı ve büyüyen Türkiye’den yana taraf olduğumuzu kamuoyuna saygılarımızla bildiririz." ifadelerini kullandı.

Yorumlar