Meryem Nas Mercan kimdir, nerelidir, kaç yaşında? Kanal 7 başörtülü muhabiri kim?

Kanal 7'nin başörtülü muhabiri Meryem Nas Mercan, Beşiktaş'ta röportaj yaptığı esnada bir kadının hakaretine maruz kaldı. Kadın, başörtülü muhabirin başörtüsüne dil uzatarak, "Başını aç biraz hava alsın" ifadelerini kullandı.

Kanal 7'nin başörtülü muhabiri Meryem Nas Mercan, haber takibi sırasında başörtüsü nedeniyle bir kadının hakaretine maruz kaldı. Beşiktaş'taki bir manavda meyve fiyatlarıyla ilgili haber takibinde olan Kanal 7 muhabiri Meryem Nas Mercan, müşterilerle röportaj yapıyordu. Bu esnada bir kadına mikrofon uzatan Mercan, başörtülü olduğu gerekçesiyle beklemediği bir tepkiyle karşılaştı. Manavın kasasında geçen bu tartışma iş yerinin güvenlik kamerasına da yansıdı. Kamera görüntülerinde başörtüsüne tahammül edemediği görülen Aylin A. isimli kadın, muhabire yönelik, "Sen bence kafan hava alsın ondan sonra konuş." şeklinde hakaretler ediyor. Meryem Nas Mercan kimdir, nerelidir, kaç yaşında? Kanal 7 başörtülü muhabiri kim?

HAKARET EDEN KADIN GÖZALTINA ALINDI

Yaşanan tartışmanın ardından Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğüne giden Mercan, "hakaret" gerekçesiyle şikayetçi oldu. Mercan'ın ifadeleri doğrultusunda polis ekipleri, kimliğini belirlediği Aylin A'yı gözaltına aldı. Şüphelinin yarın sabah Çağlayan Adalet Sarayı'na sevk edileceği öğrenildi.

Şikayetinin ardından basın mensuplarına açıklamada bulunan Meryem Nas Mercan, bir manavda haber yapacakları sırada mikrofon uzattığını ve soru sormaya başladığını söyledi.

Röportaj sırasında daha sorusu bitmeden Aylin A'nın kendisine olan tepkisine şaşırdığını anlatan Mercan, "Çünkü inanılmaz bir tepki, inanılmaz bir yükseliş…'siz kimsiniz beni çekiyorsunuz, sizi mahkemeye veririm, benden izin aldınız mı, sizi davalık edeceğim' gibi bir tepkiyle karşılaştım. Oysa reddetse, 'ben kameraya çıkmak istemiyorum, mikrofon uzatmayın' dese biz zaten röportajı orada keser ve devam ederiz." dedi.

Aylin A’nın kendisine hakaret ettiğini belirten Mercan, şunları söyledi:

"Şöyle bir cümle sarf etti. Çok özür diliyorum, konuşurken titriyorum sinirden. 'Biraz kafanı aç, hava alsın, beyninde oksijen yok belli ki' dedi. Böyle bir cümle ama ben tam net duymadım. Kameraman arkadaşım bu cümleyi duyduktan sonra kamerasını açıp kayda girdi. Kayda girdikten sonra ‘o cümleyi bir daha söyler misin’ diyerek kadına yöneldi. Kadın bu sorunun karşısında ne yapacağını şaşırdı, cevap veremedi. Bu konuyu inkâr etmeye çalıştı. Ben elimde mikrofonumla birlikte kadının yanına gittim. Her şeyi kabul ederim ama bu cümleyi, başörtüme hakareti kabul etmem diyerek kadına soru sormaya başladım...Röportajın başında kılık kıyafetime, başörtüme, giyimime bir saldırı olacağını anlamamıştım."

MERYEM NAS MERCAN KİMDİR?

Meryem Nas Mercan 1995 yılında İstanbul'da doğdu. Aslen Siirtli'dir.

Kanal 7 ekranlarında spikerlik yapan Meryem Nas hakkında araştırmalar devam ediyor. Hem muhabir hem de spiker olarak ekranlara gelen güzel sunucunun yaşı, nereden mezun olduğu, nereli olduğu gibi pek çok soru araştırıyor.

Meryem Nas Mercan kimdir, nerelidir, kaç yaşında? Kanal 7 başörtülü muhabiri kim?
Meryem Nas Mercan kimdir, nerelidir, kaç yaşında? Kanal 7 başörtülü muhabiri kim?

 

Daha önce ATV ekranlarında muhabir olarak görmeye alıştığımız Meryem Nas, şimdilerde Kanal 7 ekranlarında sabah haberlerinde sunuculuk yapıyor. Güzel sunucu hakkında araştırmalar devam ederken yaşı, nereli olduğu gibi pek çok sonra da akıllarda yer ediniyor.İşte Meryem Nas hakkında merak edilen tüm detaylar…

1995 yılında İstanbul'da dünyaya gelen Meryem Nas, aslen Siirtlidir. 2017 yılında Beykent Üniversitesi televizyon haberciliği ve programcılığı bölümünü bitiren yetenekli spiker meslek hayatına Atv'de muhabirlik yaparak başladı. Şimdilerde ise Kanal 7’de hafta sonu ve sabah programı sunmaktadır. Meryem Nas hakkında daha fazla bilgi aldıkça sizlerle paylaşacağız.