Mervenur Polat'ı kim öldürdü? Cüneyt kim?

Müge Anlı'nın son programlarında 4 ay boyunca kayıp olan Mervenur Polat'ın cansız bedeni bulundu. Peki, Mervenur Polat'ı kim öldürdü? Şüpheli Cüneyt kim?

Google Haberlere Abone ol

Mervenur Polat'ı kim ya da kimler öldürdü? Son günlerin en çok sorulan sorularından biri olan bu soru, 4 ay boyunca kayıp olan genç kızın cesedinin bulunmasıyla birlikte daha da sıkça sorulmaya başlandı. Polat'ı öldürmekle suçlanan isim Cüneyt isimli bir tanıdığıydı. Cesedin Cüneyt ile ilişkili bir yerde bulunması da bütün şüpheleri onun üzerinde yoğunlaştırıyor. Peki, Mervenur Polat'ı gerçekte kim öldürdü?

Müge Anlı Cüney isimli şüpheli son günlerin en çok konuşulan isimlerinden Cüneyt kim, ne ile suçlanıyor? Müge Anlı'daki Cüneyt isimli vatandaş, Mevrenur Polat'ın akıbetinin sorgulandığı konuda adı sıklıkla anılan isimdir. Mervenur'un Cüneyt tarafından öldürüldüğü ileri sürülüyor.

Antalya'da Vahşi Cüneyt lakabıyla tanındığı belirtilen Cüneyt'in iki hafta önce başka bir kişiyi daha öldürdüğü ileri sürülüyor. 

Gökhan Hamurcu, Cüneyt ile Merve'yi aynı evde gördüğünü, ölmekten korktuğu için hemen orayı terk ederek kaçtığını söylemişti. 

Cüneyt'in Merve'yi öldürerek kayıplara karıştığı belirtilirken; canlı yayına bağlanan bir vatandaş ise Cüneyt'in iki hafta önce bir cinayet daha işlediğini belirterek Mervenur'un da Cüneyt tarafından öldürüldüğünün kesin olduğunu söyledi.

19 Ekim 2020 tarihinde evden çıkan Mervenur Polat, ailesiyle birlikte Antalya Kepez'de yaşıyordu.

Müge Anlı Cüneyt kimdir?

Antalya'da yaşayan 20 yaşındaki Mervenur Polat, 19 Ekim'de Antalya'daki bir iş hanında kayboldu. Genç kızın Kayseri'de oturan ablası Ebru Köse, Müge Anlı ve ekibinden yardım istedi. Son görüldüğü iş hanındaki esnaflar ve görgü tanığı Halil İbrahim Şahin konuştu. Kaldığı handa kötü şeyler yaşadığı düşünülen Mervenur Polat'ın tecavüze uğradığı iddia ediliyor.

4 aydır haber alınamayan bir çocuk annesi Mervenur Polat'ın en son madde kullanan bir grubun yaşadığı evde kaldığı ortaya çıkmıştı. İş hanında ev olarak kullanılan iş yerine gidip gelen ve olaya tanık olan kişiler Müge Anlı'ya konuştu.

Müge Anlı Cüneyt kimdir?

Mervenur Polat'ı son gören kişi olan Gökhan Hamurcu'nun ifadeleri ise şüphelerin artmasına neden oldu. Mervenur'un evin sahibi Cüneyt tarafından tecavüze uğradığını ve ağladığını belirten Hamurcu'nun o sahneyi görünce 6 metre yükseklikten atlayarak kaçtığını söylemesi inandırıcı bulunmadı.

Olaya tanık olan Ferdi ve İbrahim ise, Gökhan'ı tedirgin gördüklerini belirtti. Madde bulmak için hana giden Mervenur Polat'ın yüksek dozdan öldüğü veya öldürülmüş olabileceği üzerinde duruluyor.

20 yaşındaki Mervenur Polat daha önce bir evlilik yaptı ve bir çocuğu vardı.

Boşandıktan sonra ailesiyle yaşamaya devam eden Mervenur Polat, bir otelde çalışıyordu.

CESEDİ BULUNDU

Antalya'da 4,5 aydır kayıp olarak aranırken, bir binanın çatısında folyoya sarılı cesedi bulunan Mervenur Polat'ın (20) cinayete kurban gittiği ortaya çıktı. Polat’ın C.A. tarafından iple boğularak öldürüldüğü belirlendi. C.A.’nın dışarıdan anlaşılmayacak şekilde folyoyla sardığı saptanan cesedi, kurye S.G.'ye verdiği, S.G.’nin de cesedi bacaklarının arasına alıp, halı gibi taşıdığı tespit edildi.

Antalya'da, geçen yıl 19 Ekim günü arkadaşıyla buluşacağını söyleyerek evden ayrıldıktan sonra kendisinden uzun süre haber alınamayan 1 çocuk annesi Mervenur Polat'ın, geçen pazar günü Muratpaşa ilçesindeki bir evin çatısında folyoya sarılı cesedi bulundu. Polat'ın cesedi, yapılan incelemenin ardından otopsi için Antalya Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı. Sabah saatlerinde yakınları ile Adli Tıp Kurumu morguna gelen Kenan Polat, kız kardeşinin cenazesini teşhis etti.

Polis olayla ilgili C.A. ile F.T., İ.H., Ş.A.K., G.H. ve S.G. adlı şüphelileri gözaltına aldı. Mervenur Polat'ın cenazesi, işlemlerin ardından toprağa verilmek üzere Kayseri'ye götürüldü.

İPLE BOĞARAK ÖLDÜRMÜŞ

Şüphelilerin emniyetteki sorgusunda C.A., Mervenur Polat’ı öldürdüğünü itiraf etti. C.A., olay günü Muratpaşa ilçesi Sinan Mahallesi'ndeki bir evde birlikte uyuşturucu aldığı Mervenur Polat ile aralarında tartışma çıktığını söyledi. C.A. tartışma sırasında eline geçirdiği iple genç kızı boğarak öldürdüğünü ifade etti.

CESEDİ KURYEYLE GÖNDERMİŞ

Olayın ardından C.A.'nın, dışardan ceset olduğu anlaşılmayacak şekilde Mervenur Polat'ın cesedini halı gibi folyoyla sardığı, koli bandıyla bağlayarak paket haline getirdikten sonra da motosikletli kurye olan S.G. adlı arkadaşını aradığı belirlendi. Kurye S.G.'nin ise Polat'ın cesedini bacaklarının arasına alıp halı gibi taşıdığı, motosikletle bu şekilde C.A.'nın Güllük Caddesi'nde babasının oturduğu binanın çatı katındaki asansör dairesine götürüp bıraktığı ortaya çıktı. S.G.'nin, ifadesinde, ceset taşıdığını bilmediğini söylediği belirtildi.

40 KİLOYA KADAR DÜŞMÜŞ

Uyuşturucu madde kullandığı için 40 kiloya kadar düştüğü belirtilen Mervenur Polat'ın cesedinin büyük bölümünün çürüdüğü saptandı. Cesedin, yaklaşık 4.5 aylık olduğu kaydedildi.

Sorgusu devam eden 6 şüphelinin, yarın adliyeye sevk edileceği kaydedildi.

'4.5 AYDIR CESETLE YAŞAMIŞIZ'

Mervenur Polat'ın cesedinin bırakıldığı apartmanın 4'üncü katında oturan ve olay nedeniyle büyük şok yaşadığını belirten Server Çekiç Balaban, "Şüphelilerinden C.A'nın babası H.A., eşimin arkadaşı. Evde anne, baba ve kızları yaşıyor. Hepsi melek gibi insanlar. Olay ortaya çıkınca eşime anlatmış. 4.5 aydır cesetle yaşamışız. Şok geçirdim. Evde bir karınca bile görsem ölmesin diye parmağımla alır uygun bir yere koyarım. Üstelik 20 yaşında 1 çocuk annesi, genç bir kız. Eşim çatıya çıkıp, yeşillik ekecekti. Ben 'boş ver' dedim. Onunla karşılaşsak ne yapardık. Bu olayı nasıl atlatırdık, bilmiyorum" diye konuştu.

Yorumlar