Merve Şebnem Oruç kim, evli mi, bekar mı, sevgilisi, eşi kimdir?

Merve Şebnem Oruç kim, evli mi, bekar mı, sevgilisi, eşi kimdir? Barış Pınarı Harekatı boyunca Habertürk'teki yorumlarıyla dikkat çeken isimler arasında yer alıyordu. Oruç, bölgedeki gelişmeleri anbean takip eden birkaç isimden biri olarak biliniyor.

Google Haberlere Abone ol

Merve Şebnem Oruç kim, evli mi, bekar mı, sevgilisi, eşi kimdir nerelidir, ne iş yapıyor, asıl mesleği nedir? Kamu oyunun televizyon ekranlarındaki yorumlarından hatırladığı yazar ve yorumcu Merve Şebnem Oruç aslen nerelidir, kaç yaşındadır, kimdir?

İşte Merve Şebnem Oruç'un kısa biyografisi: 

Merve Şebnem Oruç aslen nerelidir, kaç yaşındadır?
Merve Şebnem Oruç

 

Merve Şebnem Oruç, 1980 yılında Kırklareli'nin Lüleburgaz ilçesinde dünyaya geldi.

Mimarlık, fizik ve felsefe eğitimlerinden sonra 10 yıl boyunca özel sektörde, uluslararası şirketlerde çalıştı.

Bilişim alanında üst düzey yöneticilik, genel müdürlük ve danışmanlık yapan Oruç, 2013 yılından bu yana medya sektöründe faaliyet göstermektedir.

Oruç, TRT'nin İngilizce haber kanalı TRT World'ün kuruluşunda yer aldı ve online departmanını kurdu.

Yeni Şafak gazetesinin yanı sıra çeşitli yerli ve yabancı gazete ve platformlarda köşe yazıları ve analizleri yayınlamaktadır.

Aynı zamanda Oruç, tvnet televizyonunda hazırladığı “Karşı Karşıya” programını sunmaktadır.

Merve Şebnem Oruç, son olarak Barış Pınarı Harekatı'nın başlamasından sonra Habertürk ekranlarında en sık yorum yapan ve görüşleri en sık sorulan isimler arasında yer aldı. Bölgedeki gelişmeleri yakından takip eden gazeteciler arasında yer alan Oruç, gelişmeleri gün gün takip ederek yorumlarda bulunuyor.

Özetle; 

Merve Şebnem Oruç aslen Kırklarelili'dir.

41 yaşındadır.


 

Yorumlar