Mercedes reklamı Çinlileri kızdırdı, Mercedes fiyat listesi

Mercedes, yeni tasarımda kullanılan farların şekline dikkat çekmek için Çinli çekik gözlü mankenler kullandı. Bu durum Çinlilerin tepkisini çekti. Peki, Mercedes fiyatları nasıl, yeni liste fiyatları belli oldu mu?

Google Haberlere Abone ol

Mercedes reklamı Çinlileri fena halde kızdırdı. Yeni reklamda kullanılan çekik gözlü mankenler Çinlilere sempatik görünmek isterken, tepkilerine neden oldu. Peki, yeni tanıtımı yapılan Mercedes fiyatları nasıl, fiyat listesi açıklandı mı?

Mercedes-Benz'in yeni otomobil modelinin reklamında far tasarımına gönderme yaparak çekik gözlü mankenler kullanılması Çin'de büyük tepkiye neden oldu.

Ünlü Alman otomobil üreticisi Mercedes-Benz, yeni "CLS sedan" modelinin reklamında, aracın far tasarımına atıfta bulunarak "çekik gözlü" modelleri kullandığı için Çin'de eleştiri yağmuruna tutuldu.

Çin merkezli "Global Times" gazetesi, mankenlerin Asyalı insanlar hakkındaki Batılı klişeleri yansıtması nedeniyle ırkçılık suçlamasına neden olduğunu ve öfke uyandırdığını bildirdi.

Çin sosyal medya sitesi "Weibo"da ise öfkeli kullanıcılar, benzer görüşleri savundu. Söz konusu reklamın, Weibo sosyal medya sayfasında hâlâ görüntülenebilir durumda olduğu belirtilirken, Mercedes-Benz firması Çin'deki tepkiyle ilgili henüz bir açıklama yapmadı.

Öte yandan, en son olarak Fransız moda devi Christian Dior'un siyah makyajlı Asyalı bir modelin bir el çantasını tuttuğu fotoğrafı, Asya ülkelerinde tepki toplamıştı. Çekimi gerçekleştiren Pekin merkezli fotoğrafçı Chen Man, "ırksal klişeleri sürdürme" konusundaki "olgunlaşmamışlık ve cehalet" için bir özür yayınlamış, Dior ise eleştirilere "Çin halkının duygularına saygı duyduğunu" söyleyerek yanıt vermişti.

MERCEDES FİYATLARI NE KADAR?

2022 yılı Mercedes fiyatları ne kadar oldu, hangi model ne kadar fiyata sahip?

İşte Mercedes fiyatları 2022 fiyat listesi:

Yeni E 200 dExclusive Dizel1.597 fiyatı 1.491.900 TL

Yeni E 200 dAMG Dizel1.597 fiyatı 1.510.400 TL

Yeni E 300 d 4 MATIC Exclusive Dizel 1.9 fiyatı 2.206.400 TL

Yeni E 300 d 4 MATIC AMG Dizel 1.9 fiyatı 2.232.900 TL

Yeni Mercedes-AMG E 63 S 4 MATIC Benzin 3.9 fiyatı 5.403.400 TL


 

Yorumlar

Türk Ne var bunda kızacak kızları yermemişler ya güzelliğini ortaya çıkarmışlar
HAKAN Çin pazarını elde edecekken iyice sıvama yapmışlar
Avni Adamlar size özel araba yapıyı kıziyosunuz
Necmettin Karagöz Çin kendi patent almadan tüm markaları taklit ediyor kendilerine gelince
Kültigin Adamlar arabanın güzelliğini asyalı kızlara yansıtmış. Bu aşağılama değil yüceltmedir