Menemen'de kayıp lise öğrencisinin ölü bulunması

- İzmir'in Menemen ilçesinde üvey babası tarafından öldürülen lise öğrencisi Ahmet Coşkun'un otopsi işlemleri devam ediyor - Adli Tıp Kurumu önünde bekleyen baba Coşkun: "İnşallah adalet yerini bulur, en büyük cezayı alırlar'' - Ahmet Coşkun'un okulunda anı defteri oluşturuldu, arkadaşları sırasına çiçek bıraktı

Google Haberlere Abone ol

İZMİR (AA) - İzmir'in Menemen ilçesinde üvey babası tarafından öldürülen lise öğrencisi Ahmet Coşkun'un öz babası Mustafa Ali Coşkun, adaletin yerini bulmasını, tutuklanan kişilerin en büyük cezayı almasını istediğini belirtti.

Ahmet Coşkun'un kayıp ihbarı verildikten bir hafta sonra Manisa'daki kırsal bir arazide su kuyusu içinde bulunan cesedinin İzmir Adli Tıp Kurumundaki otopsisi devam ediyor.

Oğlunun cenazesini teslim almak için kurum önünde bekleyen öz babası Mustafa Ali Coşkun, AA muhabirine yaptığı açıklamada, çok üzgün olduğunu söyledi.

Eşiyle 2004 yılında boşandığını, daha sonra hiç görüşmediğini, oğluyla da en son 1 yıl önce bir araya geldiğini anlatan Coşkun, "En son görüşmemizde 'baba artık dışarıda görüşelim' demişti. Ben de 'tamam oğlum' dedim. Sanıyorum beni oğlumla görüştürmek istemiyorlardı'' diye konuştu.

Coşkun, cinayete anlam veremediğini, bazı tanıdıklarının eski eşi ve üvey baba için "çok iyi insanlar" yorumu yaptığını da kaydeden Coşkun, ''Madem bu kadar iyi insanlardı, neden oğlumu katlettiler? Bir sorun varsa neden bana bildirmediler ? Keşke devlete verselerdi. Ona da razıyım. Oğlumu görmemeye razıydım. Yeter ki çocuğum iyi olsun. İnşallah adalet yerini bulur. Umarım en büyük cezayı alırlar. Onlar çeksin ki benim acım biraz hafiflesin." diye konuştu.

Ahmet Coşkun'un cenazesinin, otopsinin ardından babasının memleketi Manisa'nın Yunusemre ilçesi Köseler Mahallesi'nde kılınacak cenaze namazı sonrası toprağa verileceği öğrenildi.

- "Ahmet, kalbimizdesin"

Öte yandan Ahmet Coşkun'un öğrenim gördüğü Karşıyaka Atakent Anadolu Lisesi öğrencileri, 9. sınıf öğrencisi arkadaşları için anı defteri oluşturdu.

Coşkun'un sırasına fotoğrafını koyan öğrenciler sıraya çiçek bıraktı. Öğrenciler, sıraya "Ahmet kalbimizdesin" yazdı.

- Olay

Karşıyaka Atakent Anadolu Lisesi 9'uncu sınıf öğrencisi 15 yaşındaki Ahmet Coşkun, 12 Şubat'ta dedesinin evinden ayrılmış, haber alınamaması üzerine arama çalışması başlatılmıştı.

Üvey babasının cinayeti itiraf etmesi ve yer göstermesi sonrası liseli gencin cesedi, 19 Şubat'ta Manisa'nın Yuntdağı bölgesinde yaklaşık 10 metre derinliğindeki su kuyusu içinde ayağına taş bağlanmış şekilde bulunmuştu.

Olayla ilgili üvey baba M.M, anne E.M. ve üvey babanın arkadaşı Y.K, tutuklanmıştı.

Yorumlar