Memleket Partisi genel merkezi binasını kapattı

Muharrem İnce'nin kurduğu Memleket Partisi, genel merkez binasını kapatarak küçük bir ofise taşınma kararı aldı. İnce, alınan kararı "tasarruf tedbiri" olarak açıkladı.

Google Haberlere Abone ol
Memleket Partisi genel merkezi binasını kapattı

Memleket Partisi, tasarruf gerekçesiyle Genel Merkezi'ni kapattı. Parti Genel Başkanı Muharrem İnce, Hazine'den yardım alamadıklarını ve üyelerin bağışları ile ayakta durmaya çalıştıklarını belirtti.

MEMLEKET PARTİSİ KÜÇÜLME KARARI ALDI

Memleket Partisi, Ankara'daki Genel Merkez binasını boşaltarak kapısına kilit vurdu. Partinin Genel Başkanı Muharrem İnce, tasarruf amacıyla bu kararı aldıklarını ve Etimesgut semtinde küçük bir ofise taşınacaklarını açıkladı. İnce, "Hazine'den yardım alamıyoruz ve üyelerin bağışları ile ayakta durmaya çalışıyoruz. Masraflarımızı mümkün olduğunca kısma kararı aldık" ifadelerini kullandı.

SEÇİMLERDE YÜZDE 0.17 OY ALDI

Yerel seçimlerde Türkiye genelinde yüzde 0.17 oy alan Memleket Partisi, finansal sıkıntılar nedeniyle küçülme kararı aldı. Parti, Ankara'daki Genel Merkez binasını boşaltarak Etimesgut'ta daha küçük bir ofise taşınacak.

"MASRAFLARIMIZI KISA KARARI ALDIK"

Muharrem İnce, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Hazine'den yardım alamıyoruz ve üyelerin bağışları ile ayakta durmaya çalışıyoruz. Masraflarımızı mümkün olduğunca kısma kararı aldık. İletişim olanağının arttığı dijital çağda siyaset yapmanın araçlarının da değişmesi bir zorunluluk" dedi.

DİJİTAL PLATFORMDA VARLIK ARTACAK

Açıklamasının devamında "Parti binalarını küçültüp dijital platformlardaki varlığımızı arttıracağız" diyen İnce, şu ifadeleri kullandı: "Gönlü bizimle olan gençlerin, kadınların partiye daha fazla katılımını sağlayıp siyaset sahnesindeki varlığımızı da güçlendireceğiz. Atatürk'ün yolunda; Akıl, Ahlak ve Adalet demeye devam edeceğiz. Türkiye'nin çoban ateşini söndürmeyecek, yaşama sevincini ve geleceğe olan ümidimizi hep canlı tutacağız."

GENEL MERKEZ DAHA KÜÇÜK BİR OFİSE TAŞINACAK

Memleket Partisi'nin genel merkezi boşaltıldı, kapısına kilit asıldı. İnce'nin "Bir otobüsle yollara çıkıyorum" dediği partinin otobüsünden de partinin logoları söküldü. Genel Merkez, Etimesgut semtinde daha küçük bir ofiste faaliyetlerini sürdürecek.

Memleket Partisi'nin aldığı bu karar, partinin gelecekteki stratejilerini de etkileyebilir. Dijital platformlara daha fazla ağırlık vereceklerini belirten İnce, yeni dönemde gençlerin ve kadınların partiye katılımını artırmayı hedeflediklerini vurguladı. Bu hamle, partinin dijital çağa ayak uydurma çabasının bir parçası olarak değerlendiriliyor.

Yorumlar