Melda Bayer kimdir, nerelidir, kaç yaşında?

Melda Bayer'in kim ve nereli olduğu sorusu İyi Parti'ye bugün gerçekleşen katılımı sonrasında merakla sorulur oldu.

Google Haberlere Abone ol
Melda Bayer kimdir, nerelidir, kaç yaşında?

Meral Bayer İyi Parti'nin bugünkü grup toplantısında gerçekleşen katılım sonrası yeniden gündem oldu. İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in parti rozetini taktığı Bayer'in eski bir siyasetçi olduğu ortaya çıktı. Eski devlet bakanı olduğu öğrenilen Bayer'in partiye katılım töreninde rozetini Akşener taktı. Peki, Melda Bayer kimdir, nerelidir, kaç yaşında?

MELDA BAYER KİMDİR?

Melda Bayer, İyi Parti'ye katılımı sonrasında özgeçmişiyle merak ediliyor. 

1950 yılında Sivas ilinde dünyaya gelen Melda Bayer 72 yaşındadır. 

Melda Bayer kimdir, nerelidir, kaç yaşında
Melda Bayer'e rozetini Meral Akşener taktı

 

Bayer'in eski DSP'li olduğu öğrenildi.

Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi İşletme Bölümü'nü bitirdi.

Özel Sektörde Yöneticilik, OYAK Ordu Pazarları Başkanlığı Mal Alım Koordinatörlüğü, XXI. Dönem Ankara Milletvekilliği, TBMM Başkanlık Divanı Kâtip Üyeliği ile Devlet Bakanlığı yaptı.

Evli ve iki çocuk annesidir.

Siyasi hayatına 1995 yılında Demokratik Sol Parti'de mahalle sorumlusu olarak başlamıştır. Ankara il yönetim kurulu üyeliği ve Ankara il başkanlığı yaptıktan sonra 1999 yılında Demokratik Sol Parti Ankara Milletvekili olarak seçildi. Ankara'nın bütün ilçelerini ve köylerinin çoğunu gezerek sorunları tespit etti. Daha çok köylere yönelik çalıştı. Özellikle köylerin okul ve öğretmen sorunları üzerine gitti.

1999 yılında Divan Katip Üyesi olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık yönetiminde görev aldı. 2001 yılında Devlet bakanı olarak görev aldı. Siyasi hayatı bu dönemden sonra DSP yönetiminde devam etti. Önce Parti Meclis Üyeliği görevinde bulundu. Daha sonra Mehmet Zeki Sezer genel başkanlığındaki DSP yönetiminde Örgütten Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı görevini sürdürdü.

Türkiye'nin bütün illerini, pek çok ilçesi ve köylerini görmenin ve buralara hizmet götürmenin en büyük kazancı olduğunu söylemektedir.

Yorumlar