Mehmet Salih Saraç Kimdir?

Mehmet Salih Saraç kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır, ne iş yapıyor? İşte Mehmet Salih Saraç hakkında merak edilen bilgilerden bazıları:

Google Haberlere Abone ol

Arkadaşlarıyla yaptığı şaka amaçlı görüntü paylaşımından sonra başı belaya giren Mehmet Salih Saraç kimdir? 

AK Parti Şanlıurfa Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Salih Saraç, Klinik Psikologdur. 

Uzman Klinik Psikolog Mehmet Salih Saraç, İstanbul'da lisans eğitimi aldıktan sonra 2 yıl master yaptı.

EĞitim hayatının ardından İstanbul'da bağımlılıkla mücadele çalışmaları kapsamında 2 yıl Yeşilay'ın genel merkezinde çalıştı.

Daha sonra Şanlıurfa'ya gelen Saraç, Eyyübiye YEDAM Kordinatörü olarak 1 yıldan fazla bağımlılıkla mücadelede aktif rol aldı.

AK Parti'nin Şanlıurfa İl Gençlik Kolları teşkilatında başkanlık görevinden 'jakuzi' videosunun ardından 12 Temmuz 2020 günü istifa eden Mehmet Salih Saraç, Haliliye Belediye Başkan Vekili olarak görev yapmaktadır.

Saraç, evli ve 1 çocuk babasıdır.

NE OLMUŞTU, MEHMET SALİH SARAÇ NE DEMİŞTİ?

Jakuzide video çeken ve arkadaşlarına hitaben, "Lan Fakirler! Oğlum beni rahatsız etmeyin. Tamam mı? Biraz keyif ediyorum" diyen AK Parti Şanlıurfa İl Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Salih Saraç görevinden istifa etti.

Saraç'ın arkadaş grubunda iki yıl önce yaptığı belirtilen paylaşım sosyal medyaya düşmüş ve büyük tepki çekmişti. Yayanlar hakkında suç duyurusunda bulunan Saraç'ın videoda jakuzide olduğu ve arkadaşlarına hitaben "Lan Fakirler! Oğlum beni rahatsız etmeyin. Tamam mı? Biraz keyif ediyorum" dediği görülüyordu.

Twitter'da birçok hesapta paylaşılan videonun binlerce yorum almasından sonra istifa ettiğini açıklayan AK Partili başkan şunları söyledi:

"Değerli Şanlıurfalı hemşerilerim, kıymetli basın mensupları. Bundan 2 yıl önce kendi WhatsApp grubumdaki yapmış olduğum bir espri kötü niyetli bir şekilde sosyal medyada paylaşılmıştır. Ben burada bir kesimi aşağılayıcı ya da küçük düşürücü düşünerek kesinlikle hareket etmedim. Video gerçekten saf ve temiz bir niyet ile izlendiğinde ironi amaçlı çekilen bir video olduğu ve asla toplumun bir kesimini aşağılamak amacı gütmediği görülecektir. Gelinen noktada konunun davamıza, partimize ve gençlik kolları teşkilatlarımıza zarar verdiğini görmekteyim. Bu sebeple AK Parti Şanlıurfa İl Gençlik Kolları Başkanlığı görevimden, halkımdan ve bu davaya gönül vermiş dava arkadaşlarımdan özür dileyerek ayrıldığımı bildiriyorum."

Yorumlar