Mehmet Şahin kimdir? Mehmet Şahin nerelidir, kaç yaşında?

Mehmet Şahin çıktığı televizyon kanallarında yaptığı yorumlarla dikkatleri üzerine çekmeyi başarırken bazı seyirciler tarafından siyasi görüşü ve memleketi merakla soruluyor. Peki, Mehmet Şahin kimdir, nerelidir, siyasi düşüncesi nedir, hangi partilidir?

Google Haberlere Abone ol
Mehmet Şahin kimdir? Mehmet Şahin nerelidir?

Mehmet Şahin kimdir? Mehmet Şahin nerelidir, kaç yaşında? televizyon kanallarının tartışma programlarında gördüğümüz yorumcular arasında yer alıyor. Yaptığı yorumlarla dikkatleri sık sık üzerine çekmeyi başaran Şahin, genel olarak AK Parti yanlısı olarak bilinir; ancak yaptığı yorumlarda hakkaniyet ölçüsü çerçevesinde hareket etmeye çalıştığı herkes tarafından bilinir. Yorumlarında genel olarak muhalefetin yanlışlarını dile getirmesi ise onu AK Parti yanlısı görünmesine neden oluyor. Peki, Mehmet Şahin kimdir, nerelidir? (Prof. Dr. Mehmet Şahin biyografisi)

Şahin'in birçok konuda zıt fikirde olan yorumcuları köşeye sıkıştıran tespitleri genelde takdir toplar. CNN Türk Gece Görüşü Programında yorumcu olarak konuşan Siyaset Bilimci Mehmet Şahin aslen nerelidir, kimdir, kaç yaşındadır. İşte Prof. Dr. Mehmet Şahin hakkında detaylı bilgiler:

MEHMET ŞAHİN KİMDİR?

Prof. Dr. Mehmet Şahin aslen Karhamanmaraşlı'dır. Asıl mesleği siyaset bilimi ve akademisyenliktir. Lisans eğitimini ODTÜ Tarih bölümünde tamamladı. Yüksek Lisans eğitimini ODTÜ Uluslararası İlişkiler bölümünde yaptı. Doktora eğitimini ise Gazi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde tamamladı.

Şahin, 13 yıl Gazi Üniversitesi, uluslararası ilişkiler bölümünde çalıştı. Şahin, halen Polis Akademisi, Güvenlik Bilimleri Enstitüsü’nde. Prof. Dr. olarak çalışmaktadır.

Şahin, aynı zamanda Polis Akademisi Uluslararası Terör ve Güvenlik Araştırmaları Merkezi’nin müdürlüğünü yürütmektedir.

Şahin’in çalışma alanları Uluslararası Politikada Din, Orta Doğu ve Türk Dış Politikası üzerinedir.

Pro. Dr. Mehmet Şahin aslen nerelidir, kaç yaşındadır?
Prof. Dr. Mehmet Şahin

 

Bu konularda yayınlanmış beş ortak edit ve bir adet telif kitabı bulunmaktadır.

BU KİTAPLAR ŞUNLARDIR;

1) Orta Doğu Siyasetinde Suriye,

2) Orta Doğu Siyasetinde İsrail,

3) II. Körfez Savaşı,

4) Ortadoğu Siyasetinde İran

5) Türk Dışpolitikası ve Kamu Diplomasisi

6) Din-Dış Politika İlişkisi: ABD Örneği

Şahin, aynı zamanda, Akademik Orta Doğu dergisinin editörüdür.

2010-2011 arası Orta Doğu Analiz dergisi editörlüğünü de yürütmüştür.

Üçyıl ORSAM (Ortadoğu Stratejik Araştırmalar Merkezi) Ortadoğu danışmanı olarak çalışmıştır.

Şahin, daha sonra Üniversitedeki görevinin yanında üç yıl süreyle SDE (Stratejik Düşünce Enstitüsü) Başkan Yardımcısı ve Dış Politika ve Uluslararası ilişkiler Koordinatörlüğünü yürütmüştür.

Dışişleri Bakanlığı Diplomasi Akademisi ve Polis Akademisi’nde de dersler vermektedir.

Mehmet Şahin, en son Habertürk'te katıldığı programda, HDP'nin kapatılması konusunda yorumlarda bulundu.

Şahin, HDP'nin içinde bulunduğu eylemleri nedeniyle kesinlikle kapatılması gereken partiler kategorisinde yer aldığını söyledi. 

Şahin, dünyanın hiçbir ülkesinde böyle bir partiye müsaade edilmeyeceğini, hiçbir örneğinin olmadığını ifade etti.

Şahin, hukukun işlemesi halinde HDP'nin kapatılacağını ancak siyasi iradenin devreye girmesi halinde HDP'nin kapatılmayacağını söyledi.

 

Yorumlar

Necati Kasikci Sayin Mehmet bey maraşın neresındesınız kaç sefer yazdım ne yazdınız ne haber ertınız nerelısın sen mehmet bey maraşlıyim diyorsunuz nerelısınız yanı maraşın neresınde
kasikci Necati maraşın neredesınız be mehmet bey
Selman Elçiçeği Allah sizden razı olsun hocam. Gerçekleri dost doğru söyleyince, karşınızdakine apışıp kalıyor. Siz bizsiniz, yani halk. Yolunuz açık olsun.
kasikci Necati mehemet bey neen cevap vermiyorsunuz
kasikci Necati mehmet bey siz yeşilköylümüsüz,halk arasında daşkesen diyorlar orasına birde sarp olduğu içşn halk arasında eşeksırtı derler oralımısınız nedenmı sordum oradan şahin soy isimden olanlar vardı saygılar