Mehmet Akif Nacar kimdir?

Mehmet Akif Nacar kimdir, nerelidir, kaç yaşında, uzmanlık alanı veya ihtisas alanı nedir? İşte Nacar biyografisi:

Google Haberlere Abone ol

Mehmet Akif Nacar kimdir, nerelidir, kaç yaşında uzmanlık alanı nedir, daha önce hangi kurumlarda çalıştı, şu anda hangi kurumda çalışıyor? İşte Mehmet Akif kimdir sorusunun cevabı: 

Mehmet Akif Nacar kimdir?

Mehmet Akif Nacar 1971 yılında Şanlıurfa'da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Şanlıurfa'da tamamladı. Üniversite eğitimini ise Trakya Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde tamamladı. ABD'de yüksek lisans yaptı. Doktorasını da yine ABD'deki üniversitelerden birinde yaptıktan sonra memleketi Şanlıurfa'daki Harran Üniversitesi'ne geçiş yaptı. 

Yrd. Doç. Dr. Mehmet Akif Nacar, HAVELSAN Eğitim ve Simülasyon Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı oldu. 16 Mayıs 2017 tarihinde yapılan atama ile Genel Müdür Yardımcılığı görevine başlayan Nacar, daha önce birçok ulusal ve uluslararası projeye de imza attı.
 
Mehmet Akif Nacar, Lisans eğitimini 1995 yılında Trakya Üniversitesi’nde Bilgisayar Mühendisliği alanında tamamladı. Yüksek Lisansını New York- Syracuse Üniversitesi’nde yaptı. 2008 yılında doktorasını Bilgisayar Bilimleri üzerine, Indiana Üniversitesi’nde tamamlayarak Harran Üniversitesi’ne döndü. Gazi Üniversitesinde 1996-1998 yılları arasında araştırma görevlisi olarak çalıştı. 2001-2008 yılları arasında Indiana Üniversitesinde araştırma görevlisi olarak çalıştı.
     
2008 yılından beri Harran Üniversitesi’nde öğretim üyesi görevinin yanısıra çeşitli kademelerde yöneticilik görevlerinde bulundu. Bilgisayar Mühendisliği bölüm başkanlığı, Fakülte Kurulu, Fakülte Yönetim Kurulu ve Şanlıurfa Teknokent yönetim kurulu üyelikleri, üniversite senatosu üyeliği ve rektör danışmanlığı görevlerini yerine getirdi. Mehmet Akif Nacar akademik çalışmaların yanı sıra birçok projede yer aldı. 6 adet proje tamamladı. Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi Teknoloji Bakanlığı, KOSGEB, TÜBİTAK, GAP BKİ gibi kurumlarda kurul üyesi, danışman, hakem, izleyici olarak projeler ve çalışmalar yürüttü. 2015 yılından sonra 2 yıl süre ile Şanlıurfa Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği (KÜSİ) Koordinatörlüğü görevini yürüttü. 2016 Ağustos tarihinde Harran Üniversitesi Genel Sekreterliğine görevine getirildi.

16 Mayıs 2017 tarihinde HAVELSAN A.Ş. Genel Müdür Yardımcılığına atandı.

Yüksek Başarımlı Hesaplama Merkezi (Harran HPC), GAP YENEV gibi birçok ulusal ve uluslararası projelere imza atan Mehmet Akif Nacar, aynı zamanda Harran Üniversitesi Bilgi Teknolojileri Uygulama ve Araştırma Merkezi (HÜBİTEK) Kurucu müdürü olarak görev yapmaktadır. Evli ve üç çocuk sahibidir.

Yorumlar