Medya ve Aile Değerleri Çalıştayı

Medya ve Aile Değerleri Çalıştayı İstanbul'da düzenlendi

Google Haberlere Abone ol

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Kültür ve Turizm ile Aile ve Sosyal Hizmetler bakanlıkları iş birliğiyle, medyanın aile yaşamına etkilerinin ele alındığı "Medya ve Aile Değerleri Çalıştayı" düzenledi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin'in katıldığı çalıştay, açılışta kısa görüntü alınmasının ardından basına kapalı yapıldı.

Yapımcı, senarist, meslek birlikleri temsilcileri ve medya yöneticilerinin yer aldığı toplantıda, geleneksel medyanın yan sıra yeni medya teknolojilerinin de Türk aile yapısı üzerine etkileri irdelenirken, çocukların ve gençlerin ruhsal ve fiziksel gelişimlerini olumsuz etkileyebilecek zararlı medya içeriklerine karşı alınan ve alınacak önlemler ele alındı.

"Aile" kavramının medyada ele alınış biçiminin tartışıldığı, sektörün paydaşlarıyla fikir paylaşımında bulunulan çalıştay, 2 oturum şeklinde yapılıyor.

İlk oturumda ev sahibi kurumların sunumları gerçekleştirilirken, "Medya ve Güçlü Aile" oturumunda yapımcı ve medya yöneticilerinin görüş, öneri ve beklentileri değerlendirilecek.

Yorumlar