MEB'den YKS ve LGS açıklaması

Milli Eğitim Bakanlığı bu yıl olağanüstü şartlarda hazırlanan öğrencilerin merakla bekledikleri LGS ve YKS ile ilgili açıklamada bulundu.

Google Haberlere Abone ol

LGS ve YKS'ya bu yıl olağanüstü bir durumdan sonra girecek olan öğrenciler merakla sınavların kapsamını ve yapılacak muhtemel değişiklikleri bekliyor.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) şimdilik bir değişiklik olmadığını belirtti.

Bakanlı, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) ve Yükseköğretim Kurumları Sınavı gibi merkezi sınavların kapsamında şu anda bir değişikliğin söz konusu olmadığını duyurdu.

Yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi:

"Merkezi sınavların kapsamında bir değişiklik söz konusu olmayıp öğrencilerimiz tüm müfredattan sorumlu olacaktır. Süreçle ilgili önümüzdeki aylarda önemli bir değişiklik olması durumunda konu tekrar değerlendirilebilecektir. Öğrencilere sınava hazırlık sürecinde destek kaynaklar sunulacak ve bu alandaki bütün ihtiyaçları karşılanmaya devam edilecektir. Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü, kaynak desteklerini artıracaktır.

Daha önce de olduğu gibi her ay örnek soru kitapçıkları yayımlanmaya devam edecektir. Ayrıca bu sene her ay 8. sınıf öğrencilerine yönelik çalışma fasikülleri yayımlanacaktır. Öğrencilerin örnek soruları ve sağlanan kaynak desteklerini yakından takip etmeleri özellikle tavsiye edilmektedir."

 

Yorumlar