Masumlar Apartmanı anne kim?

Masumlar Apartmanı Safiye'nin annesi rolünde oynayan oyuncu kimdir, gerçek adı nedir? İşte detay:

Google Haberlere Abone ol

Masumlar Apartmanı'nda Safiye karakterinin annesini canlandıran oyuncu kimdir, gerçekte adı nedir? İşte Safiye'nin annesini oynayan oyuncu hakkında merak edilen bilgilerden bazıları: 

Safiye'nin annesi dizideki takıntı ve hastalıkların ana sebebi olarak görülen karakterdir. Safiye ilk regl olduğunda annesinin vermiş olduğu tepki, İnci ile Han'ın geceyi beraber geçirmeleri konusunda Safiyenin verdiği tepki falan hep cinsellik ve pislik arasındaki bağlantıya işaret eden şeyler. Safiye'nin bu duyguları annesinden mirastır. Safiye karakteri yas tutuyor. Yasta bazen kaybedilenin içe atımı olur onu yaşıyor resmen. Annesi ölmüştür, onun kıyafetlerini giymektedir. 

 Hasibe; Han, Safiye, Gülben, Neriman’ın annesidir. Takıntı derecesinde titizliği nedeniyle eşine hayatı dar eden Hasibe, evlatlarına da onarılamaz izler bırakmıştır.

Safiye titizlikle, Gülben geceleri altına ıslatmayla, Han biriktirme hastalığıyla, Neriman kendine zarar vermekten zevk almayla baş başa kalmıştır. Bunca sıkıntının oluşmasının altında yatan sadece bir anne.

İşte Safiye'nin annesi karakterini canlandıran oyuncunun gerçek kimliği: Safiye'nin annesi Hasibe karakterini canlandıran oyuncu Açelya Devrim Yılhan'dır. Peki, Açelya Devrim Yılhan kimdir?

Açelya Devrim Yılhan Masumlar Apartmanı Hasibe rolüyle ekranlara gelmektedir.  2 Eylül 1985 tarihinde dünyaya gelen oyuncu “Leyla ile Mecnun” dizisinde Eylül karakteriyle hafızalara yer etmiştir.

Bilkent Üniversitesi Oyunculuk Bölümü mezunudur. 2011 yılında “Unutma Beni” dizisinde rol alarak sektöre adım atan oyuncu, “Ve Panayır Köyden Gider” adlı sinema filminde rol almıştır.

“Rengarenk” dizisinde Sedef rolüne hayat veren oyuncu “Kaçın Kurası” dizisinde rol almıştır. Yer aldığı bir diğer yapım ise “Şefkat Yerimdar”.

Masumlar Apartmanı dizisinde geçmişe dönülen sahnelerde en çok kızdığımız anne Hasibe rolüyle oyunculuk konusunda tam not alan güzel oyuncu bu rolüyle hafızalara yer etmiştir.

Safiye'nin annesi 35 yaşındadır.

Yorumlar