MasterChef ikinci finalisti kim oldu dün akşam kim elendi Emir mi Serhat mı?

MasterChef Türkiye yarışmasında finale doğru sona geliniyor. Pazartesi akşamı yapılan yarışmada ilk finalist belli olmuştu, salı akşamı yapılan yarışmada ise ikinci finalist de belli olurken, elenen isim de belli oldu. Peki, dün akşam kim elendi?

Google Haberlere Abone ol

Seyirciyi ekran başına kilitleyen MasterChef Türkiye 2020’de sona gelindi. TV8'de yayınlanan uluslararası yarışın Türkiye versiyonu MasterChef Türkiye'de Özgül dördüncü olarak veda ederken final haftasına kalan yarışmacılar ise Emir, Serhat ve Barbaros olmuştu.

MasterChef Türkiye'nin 28 Aralık Pazartesi günü ekrana gelen son bölümünde, üçlü final mücadelesinde Emir, Serhat ve Barbaros karşı karşıya geldi. Üç yarışmacı, zeytinyağlı konseptine uygun üç yemek yaparak ilk finalist olmaya çalıştı.

Yarışmanın dün akşam yayınlanan son bölümde Barbaros, Emir ve Serhat'tan zeytinyağlı konseptine uygun olarak bir adet başlangıç, bir adet ana yemek ve bir adet tatlı yapmaları istendi. Yarışmacılar, süre sonunda final haftasının ilk yemeğini tamamladı ve şeflerin beğenisine sundu.

MasterChef final haftası ilk günü ilk yemeğinde yarışmacıların yemeklerini değerlendiren şefler puanlarını verdi. İlk oyun sonunda Serhat 23, Barbaros 19, Emir 20 puan aldı.

MasterChef Türkiye son bölümde, günün ikinci yemeğinde zeytinyağı konseptine uygun olarak ana yemek yapıldı. Bu yemek için verilen süre yine bir saat idi. Yapılan yemeklerin tadımı sırasında Serhat'ın tabağında kılçık çıkması ile bir talihsizlik yaşandı. Diğer yandan Barbaros'un yemeğini tadımını yapan Mehmet Şef kaşık attı ve bu zamana kadar verdiği en yüksek puanı yani 9 puan verdi. Oyun sonunda ise Serhat'ın puanı 39, Barbaros'un puanı 45 ve Emir'in puanı 39'a yükseldi.

MasterChef'te son bölümde yarışmacılar tatlı yaparak şeflerin karşısına çıktı. Şeflerin puanları sonucunda toplamda 71 puana ulaşan Barbaros, MasterChef 2020'nin ilk finalisti oldu. Günün sonunda Serhat 61, Emir ise 65 puan topladı.

İKİNCİ FİNALİS DE BELLİ OLDU

29 Aralık 2020 Salı akşamı düzenlenen yarışmada ikinci finalis de belli oldu. Serhat ve Emir arasında yeni bir mücadele yaşandı. Serhat ve Emir arasında verilen kıyasıya mücadele tüm Türkiye’yi ekran başına kilitledi. Oyunun ilk turunda şefler yarışmacılardan "Tereyağı" kullanarak bir başlangıç yemeği yapmalarını istediler. İlk turun sonunda Serhat 24, Emir ise 20 puan elde etti.

İkinci turda yarışmacılardan "Tereyağı" kullanarak bir ana yemek yapmaları istendi. Heyecan dolu oyunun sonunda şefler tadım yaptı ve puan verdi. Puanlama sonucunda Emir'in puanı 45, Serhat'ın puanı 43 oldu. Daha sonra üçüncü ve final turu oynandı. Final turunda yarışmacılardan "Tereyağı" kullanarak bir tatlı yapmaları istendi. Nefeslerin tutulduğu final oyununun puanlaması sonuçlandı. Şeflerin oylaması sonucu en yüksek puanı alan isim Serhat oldu. Böylece yarışmadan elenen kişi Emir oldu. Emir MasterChef Türkiye'ye veda etti!

MasterChef Türkiye'nin 2. finalisti Serhat oldu. Emir ile kıyasıya mücadele eden Serhat günün sonunda en yüksek puanı alarak finale çıkmaya hak kazandı. 

 

 

Yorumlar