Mansur Yavaş, Melih Gökçek'e attığı iftira nedeniyle özür diledi

Mansur Yavaş, Melih Gökçek'e attığı iftira nedeniyle özür diledi. Yavaş, Gökçek hakkında ortaya iddiaların asılsız çıkması üzerine, "Yalan değil de yanlış bilgi" diyerek işin içinden sıyrılmaya çalıştı.

Google Haberlere Abone ol

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, eski Belediye Başkanı Melih Gökçek hakkında ortaya iddiaların asılsız çıkması üzerine özür diledi.

Yavaş, ortaya attığı iddiaların asılsız çıkması üzerine ise, "Yalan değil de yanlış bilgi" diyerek kendini savundu.

Yavaş, Melih Gökçek’in başkanlığı döneminde otoparkların belli vakıf ve gruplara verildiğini iddia etti. Yavaş’ın Belediye Meclis toplantısında yaptığı konuşmada, SOS Vakfı’na 13, Korkutata ailesine 110, Ankaraspor 9, Keçiörengücü’ne ise 28 otopark verildiğini öne sürmesinin üzerine Gökçek, sosyal medya hesabından yaptığı videolu paylaşım ile Mansur Yavaş’ı yalan söylemekle suçladı. "SOS Vakfı’na ait 3, Korkutada ailesine ait 1, Keçiörengücü’ne ait 2, Ankaraspor’a ait olan otopark sayısı ise 2" diye açıklama yapan Gökçek, Yavaş’a da çağrı yaparak, "Söylediklerini ispat edersen bundan sonra siyasi hayatı bırakacağım, eğer ispat edemezsen sen de belediye başkanlığını bırakacak mısın?" diye sordu.

Belediyenin meclis toplantısında konuşan Yavaş, Gökçek’in sözlerine yanıt verdi. "Şimdi ben bir özür dileyeceğim. Yalan değil ama yanlış var onu düzelteyim" diyen Yavaş, vakıf ve gruplara verilenlerin sadece otoparktan ibaret olmadığını şu sözlerle açıkladı:

"Şimdi ben bir özür dileyeceğim. SOS Vakfı 13, Korkutata ailesi 110, Büyükşehir Belediyesi Ankaraspor 9, Keçiörengücü 28 otopark aldı demiştim. Gökçek beni yalancılıkla itham etti. Yalan değil ama yanlış var, onu düzelteyim. Söylediği kadar SOS Vakfı’nda otopark yok; ama başka şey var. Belediye’nin 13 parça malı SOS Vakfı’na verilmiş! 4 adet Hacı Bayram Veli türbesi çevresinde büfe, 1 adet Çamlıdere’de iki katlı Ankara evi, 3 adet otopark işletmesi (Mavi Göl Otoparkı 1628 araç kapasiteli) 50. Yıl Otoparkı, (593 araç kapasiteli) Yenişehir Çok Katlı Otoparkı, (944 araç kapasiteli) 4 adet Kocatepe Çok Katlı Otopark üzerinde ticari ünite, 1 adet Dikmen Vadisi’nde ticari ünite SOS Vakfı’na verilmiş."

Yorumlar