Mahallelinin çilesi çocukların eğlencesi oldu

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde tarımda kullanılan su tarlalardan akarak mahalleyi bastı. Vatandaşlar evlerine akan sular nedeniyle zor anlar yaşarken çocuklar ise suda oynamanın tadını çıkarttı.Edinilen bilgiye göre, Şanlıurfa’nın...

Google Haberlere Abone ol

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde tarımda kullanılan su tarlalardan akarak mahalleyi bastı. Vatandaşlar evlerine akan sular nedeniyle zor anlar yaşarken çocuklar ise suda oynamanın tadını çıkarttı.

Edinilen bilgiye göre, Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde tarımdaki bilinçsiz sulamanın verdiği zarar şehir merkezine kadar uzandı. Tarlalardan akan su nedeniyle Aligör Mahallesi’ndeki bazı evler su basma tehlikesiyle karşı karşıya kaldı. Vatandaşlar cadde, sokak ve boş arsalara akan suyu tahliye etmeye çalıştı. Ömer Yavuz isimli vatandaş, eline aldığı keserle su yolu açıp başka yöne akması için yoğun çaba harcarken, çocuklar ise yola akan suyun tadını çıkartmaya çalıştı.

Evlerin çökme riski ile karşı karşıya kaldığını iddia eden Ömer Yavuz, ”Maalesef köylülerimizin bilinçsiz tarla sulamasıyla tahliye yolu olmadığından sular tarlaların kenarından bu tarafa akıyor. Tarla sahipleri de tarlaları fazla su altında kalmasın diye yerleşim yerine doğu suyu salıyorlar. Sanki bu evler de susuz kalmış, suya ihtiyaçları varmış gibi evlerin üzerine salıyorlar. Eğer tahliye kanalları olsaydı bu su buraya akmazdı. Bu evler şu anda çökme riski altıdalar. Bu şekilde devam ederse bu evlerin hepsi çöker, biz de göç etmek zorunda kalırız. Sanki biz de Cizre olduk, bu da ikinci Cizre oldu. Suyun gelmesi bir nevi bize hakaret oldu. Biz bunu kabul etmiyoruz, yetkililer bir an önce el atsın. Yetkililerden tahliye kanallarını yapmalarını rica ediyoruz. Bu milletin mağdur olmaması, kötü bir neticeye sebep olmaması için bir an önce gerekenin yapılması lazım. Çatlaklardan su evlerin altına sızıyor” şeklinde konuştu.

Sürücülerin çilesi çocukların eğlencesi oldu

Öte yandan, bazı asfalt yolları da su bastı. Derinliği yer yer bir metreye kadar ulaşan sudan geçmeye çalışan sürücüler zor anlar yaşarken çocuklar ise suda oyun oynayıp tadını çıkartmaya çalıştı.

Yorumlar