Maçlar şifresiz izlenebilecek mi? Açıklama geldi

Koronavirüs nedeniyle bütün lig maçlarının seyircisiz oynanmasına karar verilmişti; bunun üzerine bazı ülkelerde olduğu gibi maçların şifresiz izlenip izlenemeyeceği konusu gündeme gelmişti. Bu konu hakkında yetkili isimden açıklama geldi.

Google Haberlere Abone ol

Türkiye'de koronavirüse karşı alınan önlemler kapsamında lig maçlarının seyircisiz oynanması kararı alınmıştı. Karar sonrasında baz ülkelerde olduğu gibi maçların şifresiz izlenme ihtimali ortaya çıktı. Konu hakkında en yetkili isim olan Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir'den açıklama geldi.

TFF Başkanı Nihat Özdemir, maçların şifresiz izlenmesi ile ilgili olarak henüz alınmış bir karar bulunmadığını ancak konunun ilgili makamlarla görüşüleceği müjdesini verdi. 

Özdemir konuyla ilgili açıklamasında şunları söyledi:

"Alınmış bir karar yok. Maçların hangi şartlarda yayınlanabileceğini yayıncı kuruluş beIN SPORTS yöneticileri ile konuşacağız. Corona virüs tehdidi nedeniyle maçların seyircisiz oynandığı ülkelerde alınmış bazı kararlar var. Dünyada örnekleri mevcut. Almanya ve Portekiz'deki yayıncılar karşılaşmaları şifresiz yayınlama kararı aldı. Yapacağımız görüşme sonrası durum netlik kazanır" dedi. Çokça eleştirilen hakemlerle ilgili de yorum yapan Özdemir, "Bakın yepyeni bir hakemimiz daha var. Abdülkadir Bitigen, Galatasaray-Beşiktaş derbisini yönetecek. Sezon başında derbi yöneteceği kimin aklına gelirdi. Hakemlerimizi cesaretlendirmeli, onlara destek olmalıyız" 

SEYİRCİSİZ İLK DERBİ

Beşiktaş, Süper Lig'in 26. haftasında yarın deplasmanda Galatasaray ile karşılaşacak. Türk Telekom Stadı'nda saat 19.00'da başlayacak derbi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında seyircisiz oynanacak.

 

Yorumlar