Maçın ardından

- Kardemir Karabükspor Teknik Direktörü Levent Açıkgöz: "Ne yaparsak yapalım öncelikle takımımızın fizik kapasitesini artırmamız gerekiyor" - Osmanlıspor Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay: "Artık önümüz daha iyi diye düşünüyoruz, inşallah öyle olur"

Google Haberlere Abone ol
Maçın ardından


KARABÜK (AA) - Spor Toto 1. Lig'in 5. haftasında sahasında Osmanlıspor'a 4-0 mağlup olan Kardemir Karabükspor'un teknik direktörü Levent Açıkgöz, "Ne yaparsak yapalım öncelikle takımımızın fizik kapasitesini artırmamız gerekiyor." dedi.

Açıkgöz, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, Osmanlıspor'un ne kadar güçlü olduğunu bildiklerini, buna göre hazırlandıklarını söyledi.

İlk yarıda savunmalarının iyi olduğunu, ikinci yarıda penaltı golünden sonra hatalar yaptıklarını ifade eden Açıkgöz, "Ama şunu da söyleyebilirim ki, ne yaparsak yapalım öncelikle takımımızın fizik kapasitesini artırmamız gerekiyor. Çocuklarım ilk 45 dakikada vermiş oldukları mücadelede çok fazla yoruldular." diye konuştu.


- Akçay: "Golü bulduktan sonra süreç lehimize işledi"


Osmanlıspor Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay da Kardemir Karabükspor'un genç bir takımla çok iyi mücadele ettiğini belirtti.

İlk dakikadan itibaren oyuna hakim olmaya çalıştıklarını, genç oyuncuların dirençleriyle karşılaştıklarını vurgulayan Akçay, "Bu tip müsabakalarda golü bulduğunuz andan itibaren etkinliğiniz artabilirdi, biz de bunu bulduk. Golü bulduktan sonra da süreç bizim lehimize işledi. Artık önümüz daha iyi diye düşünüyoruz, inşallah öyle olur." değerlendirmesinde bulundu.

Yorumlar