Maçın ardından

- Demir Grup Sivasspor Teknik Direktörü Aybaba: - "Bugünkü galibiyet herkese armağan olsun. Müthiş bir galibiyetti. Lideri yenmenin de keyfi var" - Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Avcı: - "İlk yarının lig adına son 2 müsabakasını oynayacağız. Bunların ikisini de kazanıp ligin ilk yarısını ya birinci ya da ikinci bitirmek istiyoruz"

Google Haberlere Abone ol
Maçın ardından

SİVAS (AA) - Demir Grup Sivasspor Teknik Direktörü Samet Aybaba, Medipol Başakşehir'e karşı müthiş bir galibiyet elde ettiklerini söyledi.

Aybaba, Demir Grup Sivasspor'un Medipol Başakşehir'i 1-0 yendiği maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, "İyi, coşkulu, istekli oyun var. Oyunun tamamına yansıyan mücadele var, oyuncularımı kutluyorum." dedi.

Sivasspor'un bir futbol hikayesi yazdığını dile getiren Aybaba, "Burada bir futbol hikayesi var ama kimsenin ilgilendiği yok. Yeni kurulmuş bir takım, inanılmaz bir performans var." diye konuştu.

Yenildikleri Trabzonspor ve Fenerbahçe maçlarında da iyi performans gösterdiklerini aktaran Aybaba, herkesin bu hikayeye saygı göstermesini istedi.

Aybaba, futbol adına bu saygıyı göremediklerinden yakınarak, Medipol Başakşehir'i ve teknik direktör Abdullah Avcı'yı da gösterdikleri performans dolayısıyla kutladı.

Samet Aybaba, futbolun içindeki herkese saygı duyduklarını belirterek, "Bugünkü galibiyet herkese armağan olsun. Müthiş bir galibiyetti. Lideri yenmenin de keyfi var." değerlendirmesinde bulundu.


- Medipol Başakşehir cephesi


Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı da maçtan önce Sivasspor'un opsiyonlarını konuştuklarını, Kone ile geçiş hücumlarını bildiklerini söyledi.

Oyunun genelinde topa yüzde 70-71 sahip olduklarını belirten Avcı, "İlk yarı çok doğru gidemedik, ağır oynadık, hareketli değildik. Arkaya koşular yapmak, oyunun yönünü değiştirmek istemiştik. İlk yarı bizim adımıza çöpe gitmişti." ifadelerini kullandı.

Avcı, ikinci yarı biraz daha önde oynayıp, arkalara koşu yapmak ve dönen topları çabuk alabilmek istediklerini dile getirerek, ikinci yarı biraz daha temponun yüksek ve 3-4 pozisyonları olduğunu, bunları değerlendiremeyince de rakibin direncinin arttığını vurguladı.

Sivasspor'u tebrik eden Avcı, "26. maçı oynadık. İlk yarının lig adına son 2 müsabakasını oynayacağız. Bunların ikisini de kazanıp ligin ilk yarısını ya birinci ya da ikinci bitirmek istiyoruz. Rakibimizi de tebrik ediyoruz." diye konuştu.

Avcı, Avrupa Ligi'ndeki maçın bu karşılaşmaya olumsuz bir etkisinin olup olmadığının sorulması üzerine, "Avrupa maçı oynayıp 3 gün sonra maç da kazandık, bugün de kaybettik. Genel itibarıyla böyle bakmak lazım." şeklinde görüş belirtti.

Yorumlar