Lise sorumluluk sınavı ne zaman 2020

Lise sorumluluk sınav tarihleri belli oldu. Öğrenciler lise sorumluluk sınavı ne zaman 2020 merak ediyorlar. MEB tarafından açıklanan sınav tarihleri haberimizde.

Google Haberlere Abone ol

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) lise öğrencileri ile hazırlık sınıfına devam eden öğrenciler için sorumluluk sınavı tarihlerini duyurdu. MEB'in sınav tarihlerini açıklamasının ardından Lise sorumluluk sınav tarihleri merak edildi, 2020 lise sorumluluk sınavları ne zaman? İşte detaylar

Hazırlık sınıfı ve lise öğrencilerini yakından ilgilendiren lise sorumluluk sınavı tarihleri belli oldu. Öğrenciler, 2020 lise sorumluluk sınavı ne zaman aramaya başladı. Merak edilen tüm detaylar haberimizde...

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, yıl sonu başarı ortalaması 50 ve üzeri olan öğrenciler sınıfını direk geçecek. Sınıfı direk geçemeyecek öğrenciler ise ders durumuna bakılmaksızın sorumlu olarak bir üst sınıfa geçecekler. 

Lise sorumluluk sınavı ne zaman 2020

2020 Lise sorumluluk sınavı ise 22-30 Haziran tarihleri arasında yapılacak. Sınavlar koronavirüs tedbirleri alınarak öğrencilerin kendi okullarında yapılacak. 

Lise sorumluluk sınavında, öğrenciler birinci dönemde görülen konulardan sınava tabi tutulacak.

 

Yorumlar