LGS 2023 soru ve cevapları kitapçığı PDF indir

LGS 2023 soru ve cevapları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlandı. LGS 2023 soru ve cevapları kitapçığı PDF indir

Google Haberlere Abone ol
LGS soru ve cevapları

LGS 2023 soru ve cevapları kitapçığı Milli Eğitim Bakanlığı tarafından beklendiği gibi ilk gün yayınlandı.

Yaklaşık 1,5 milyon öğrencinin ter döktüğü sınav sonrasında liselere yerleşecek öğrenciler belirleniyor. 

LGS 2023 SORU VE CEVAPLARI KİTAPÇIĞI PDF İNDİR - SÖZEL

Milli Eğitim Bakanlığı LGS soruları ve cevaplarını açıkladı. 4 Haziran günü gerçekleştirilen sınava 1 milyon 200 binden fazla adayın katılım sağlaması bekleniyor. Sınava katılan öğrenci sayısı Bakanlık tarafından sayısal istatistiklerin açıklanmasıyla belli olacak. MEB tarafından açıklanan kılavuza göre sınav sonuçları 26 Haziran tarihinde erişime açılacak.

Milli Eğitim Bakanlığı LGS cevap anahtarını öğrencilerin erişimine açtı. Bakanlıktan yapılan açıklamada;

"Millî Eğitim Bakanlığınca LGS kapsamında gerçekleştirilen merkezî sınava bu yıl 8'inci sınıftaki 1 milyon 246 bin 429 öğrenci başvurdu.

İki oturum halinde yapılan sınav, 15 bin 532 okulda, 81 bin 570 salonda gerçekleştirildi. Sınavın birinci oturumunda öğrencilere sözel alanda Türkçe, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, din kültürü ve ahlak bilgisiyle yabancı dil derslerinden toplam 50 soru soruldu. Sınavın ikinci oturumunda ise öğrencilere matematik ve fen bilimlerinden toplam 40 soru yöneltildi.

Cevap anahtarı, sınavdan kısa bir süre sonra www.MEB.gov.tr adresinde yayımlandı. Öğrenciler sınav kitapçıklarını sınavdan bir gün sonra sınava girdikleri okullardan alabilecek.

LGS merkezî Sınav sonuçları 26 Haziran'da açıklanacak. Aynı gün yerleştirme sürecine ilişkin LGS tercih ve yerleştirme kılavuzu yayımlanacak." ifadeleri kullanıldı.

LGS 2023 SORU VE CEVAPLARI KİTAPÇIĞI PDF İNDİR - SAYISAL

LGS

Yorumlar