LC Wakiki kimin, sahibi kimdir? LCW açılımı nedir?

LC Waikiki kimin, sahibi kimdir, ABD'nin Hawaii eyaletinin başkenti ve doğal güzellikleri ile ünlü adası olan Ohau'da bulunan Waikiki plajından ve Fransızca'da arkadaş anlamına gelen 'Les Copains' adından yola çıkılarak oluşturulan bir isimdir. LCW mağazaları çalışma saatleri nelerdir?

Google Haberlere Abone ol

LC Waikiki hakkında en çok merak edilenlerin başında isminin anlamı gelmektedir. Hawai'nin en güzel ve meşhur plajlarından olan Waikiki Plajı'nın adından ve Fransızca arkadaş anlamına gelen 'Les Copains' isminden yola çıkılarak verilen isim artık Türkiye'de giyimin öncü markalarından.

LCWaikiki, 1991 yılında Taha grup tarafından kurulmuştur. Taha Grup Lc Waikiki Türkiye lisansını Tema Tekstil'e sattıktan sonra marka Türkiye'nin en ünlü markalarının arasında yer aldı ve dünyaca tanındı. İsmini Tema Mağazacılık olarak değiştiren Tema Tekstil şu an tüm dünyada Lc Waikiki markasının sahibi olarak tanınıyor. LC Waikiki Mağazacılık A.Ş.'nin hisseleri Dizdar Ailesi, Küçük Ailesi, Kısacık Ailesi ve Amouyal Ailesi tarafından yönetiliyor.

Muhafazakar giyinen kesime hitap eden Lc Waikiki bunun yanında seküler giyim tarzına da cevap veriyor. Bir dünya markası haline gelen Lc Waikiki'nin 38 ülkede 859 mağazası var. Türkiye'de 413 mağazası bulunan Lc Waikiki, İstanbul'dan yönetiliyor. 

LCWaikiki'nin uyguladığı düşük fiyat politikası, her kesimden rağbet görmesinin en büyük sebebi. Dev şirket, 42 bin çalışanı ile istihdamın öncüsü olma yolunda ilerliyor. Çalışanları ve yöneticilerinin yarısından fazlasının kadın olması, Lc Waikiki'yi kadın istihdamının başarı örneklerinden gösterilebilir.

Perakende sektöründe LC Waikiki, büyük bir Türk markası olarak e-ticaret alanında sürdürdüğü başarısını yurtdışınada taşıdı. 

LCWaikiki Çalışma Saatleri Nedir?

Tüm dünyada adını duyuran Türk Markası Lc Waikiki çalışma saatleri herkesin merak ettiği konulardan biridir. Lc Waikiki mağazalarının açılış ve kapanış saatleri : Sabah 09:00 Akşam 22:00 'dir. Alışveriş merkezleri içinde bulunan Lc Waikiki (Lcw) mağazaları ise Sabah 10:00 Akşam 22:00 arasında hizmet vermektedir.

LCWaikiki Yönetim Kurulu Başkanı Vahap Küçük Kimdir?

LC Wakiki kimin, sahibi kimdir? LCW açılımı nedir?
Caption

 

LCWaikiki'yi bünyesinde bulunduran Tema Mağazacılığın Yönetim Kurulu Başkanı Vahap Küçük, 1961 yılında Malatya'da doğdu. Vahap Küçük, Tema Tekstil’in kurucu ortaklarındandır.

Marmara Üniversitesi Stratejik İşletmecilik Yönetimi ihtisas programını başarı ile tamamlayan Vahap Küçük, Tema Tekstil’de 8 yıl genel müdür olarak görev yaptı. 

Adını Tema Mağazacılık olarak değiştiren şirketin 2003’ten bu yana yönetim kurulu başkanlığını yürütmektedir.

Kaynak: LCW Resmi Sitesi

Yorumlar

Nesrin Şekerci. Bende katılmak istiyorum Ankara.
Seyit Irandan yorum yaziyorum. turkmenim. Kim miliyoner olmak ister yarişmasina katilmak istiyorum. Ama bir turlu yapamiyorum malesef.