KYK yurtlarında internet var mı?

KYK yurtlarında internet var mı, KYK yurtlarında odalar kaç kişilik, bir odada kaç kişi kalıyor, gibi sorular devlet yurtlarına yerleşme hakkı kazanan öğrenciler tarafından merakla soruluyor. Bir zamanlar 8 kişilik olan, suları akmayan, sıcak suyu olmayan, pislik içinde yüzen yurtlar artık yok.

Google Haberlere Abone ol

KYK yurtlarında internet var mı, KYK yurtları kaç kişilik yani odalarda kaç kişi kalıyor, yurt ücretleri 2021 yılında ne kadar oldu gibi sorular son günlerin popüler soruları oldu. Yapılan son yerleştirme işlemleriyle birlikte üniversitelere yerleşen öğrenciler akabinde yurt başvurularını yaptı. KYK yurt başvuru sonuçları da açıklandıktan sonra yaklaşık 1 milyon öğrenci devlet yurtlarına yerleşmiş oldu. Devlet yurtlarına yani KYK yurtlarına yerleşen öğrencilerin en çok merak ettiği konular arasında odaların kaç kişilik, odalarda internet bulunup bulunmadığı, odalarda televizyon gibi elektronik aletlerin bulunup bulunmadığı merak ediliyor. Peki, KYK yurtlarında internet var mı? 

KYK yurtlarında internet var mı?
KYK yurtlarında internet var mı?

 

2002 öncesinde devlet yurtlarında okuyan öğrencilerin çok iyi bildiği KYK yurtlarının eski hali tarih oldu. 8 kişilik odaların bulunduğu, suların akmadığı, koridorlarının ve lavabolarının pislik içerisinde yüzdüğü öğrenci yurtları artık yok. Onların yerine her yönüyle modern öğrenci yurtları var. Odaları 2-3 kişilik, odalarında her türlü imkanları bulunan, yemeğinden, etkinliklerine kadar birçok alanda modern birer barınma mekanları olan yurtlar herkes tarafından tercih ediliyor.  

YARI ÖZEL KYK YURTLARINDA ODALAR KAÇ KİŞİLİK?

Yarı özel KYK Yurtları diye adlandırlan bazı yurtlarda ise 2 ile 4 kişi arasında öğrenci kalabilir. Bu odalarda tuvalet ve banyolar oda içindedir. Odalarda kendi çalışma masası ve komodini bulunur.

KYK yurtlarında internet var mı?
KYK yurtlarında internet var mı?

 

KYK YURTLARINDA İNTERNET, TELEVİZYON VAR MI?

KYK yurt odalarında televizyon bulunmaz. Televizyon yurt kantinlerinde bulunur. KYK yurtlarında internet bulunur. İnternete giriş için kimlik numaranız ve belirlediğiniz şifreyi kullanabilirsiniz. KYK yurtlarının neredeyse her köşesinde Wi-Fi interneti sinyali güçlüdür.

KYK yurtlarında internet var mı?
KYK yurtlarında internet var mı?

 

2021 KYK YURT ÜCRETLERİ NE KADAR?

KYK yurtları ekonomik olması nedeniyle bir çok kişi tarafından tercih ediliyor. Yüz yüze eğitimlerin yeniden başlamasıyla kiralık ev fiyatalrının uçuşa geçtiği şu günlerde öğrenciler KYK yurtlarına oldukça fazla ilgi gösteriyor. Hem ekonomik hem de güvenli olan KYK yurtlarına yüz binlerce kişinin başvurması bekleniyor. KYK yurt ücretleri yurt tipine göre değişiyor. İşte 2021 KYK yurt ücretleri...

KYK YURTLARI AYLIK NE KADAR?

2021 KYK yurt Ücretleri - Depozito (Giriş) Ücreti

1. Tip: 230 TL - 314 TL
2. Tip: 250 TL - 342 TL
3.Tip: 290 TL - 396 TL
4.Tip: 325 TL - 444 TL
5.Tip: 360 TL - 492 TL
6. Tip: 390 TL - 533 TL
Kıbrıs KYK: 500 TL - 683 TL

KYK YURTLARINDA YEMEK VAR MI?

KYK yurduna kayıt olmaya hak kazanan öğrencilere haftanın 7 günü günde iki öğün yemek verilir. Öğrencilere sunulan fiş miktarı ile öğrenciler kahvaltı ve öüğle yemeğini yiyebilir. Sabahları 4,5 TL'lik fiş ve akşam yemeğinin de ise 8,5 TL fiş verilir. Belirtilen ücretin dışında ekstra bir ürün almak isteyenler farkı ödemeleri gerekiyor.


 

Yorumlar