KYK yazın yatıyor mu?

KYK bursu ve kredisi yaz tatilinde de hesaba yatıyor mu yoksa sadece eğitim döneminde mi ödeniyor soruları bu aralar öğrenciler tarafından merakla soruluyor.

Google Haberlere Abone ol
KYK yazın yatıyor mu?

KYK yazın yatıyor mu yoksa sadece eğitim dönemi içerisinde 8 ay boyunca mı yatıyor soruları öğrencilerin bu aralar cevabını en çok merak ettikleri sorular oldu. 

KYK burs ve kredi almaya hak kazananların isimleri bugün itibariyle netleşmeye başladı. 

Burs veya kredi kazananların alacakları ödeme ocak ayı itibariyle hesaplarına yatıyor. Her ay ayın 7'isinde hesaplara yatan burs ve kredileri kazanan öğrenciler, bu ödemelerin yazın da devam edip etmeyeceğini merak ediyor. KYK yazın da yatıyor mu?

YK YAZIN YATIYOR MU?

Yüksek öğrenim gören başarılı ve ihtiyaç sahibi öğrencilere 5102 sayılı Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Burs/Kredi Verilmesine İlişkin Kanun hükümlerine göre karşılıksız verilen paradır.

Yükseköğrenim öğrencilerinin merakla beklediği haber Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu'ndan geldi. Sosyal medya üzerinden canlı yayın yapan Bakan Kasapoğlu, 2022/2023 burs ve öğrenim kredisi sonuçlarının açıklandığını duyurdu. Kasapoğlu, "KYK burs/kredi sonuçlarınız birazdan e-Devlete yüklenecek." dedi.

Bu hafta başında gerçekleştirilen Kabine Toplantısı'nın ardından açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, öğrencilere yönelik müjdeler vermişti. 2023 yılı kredi ve burs miktarlarına zam yaptıklarını belirten Erdoğan, yeni ücretleri paylaşmıştı.

Erdoğan, "Lisans öğrencilerinde 850 liradan 1.250 liraya, yüksek lisans için 1.700 liradan 2.500 liraya, doktora için 2.550 liradan 3.750 liraya çıkartıyoruz" dedi.

KYK burs ve kredileri yaz aylarında da normal eğitim döneminde yattığı şekilde yatmaya devam ediyor.


 

Yorumlar