Kuyumcular Pazar açık mı, saat kaça kadar çalışıyor 5 Aralık Pazar?

Kuyumcular Pazar günü açık mı, Cumartesi günü çalışıyor mu, saat kaça kadar soruları hafta içi altın alamayan ve düğüne gidecek olanlar için elzem bir soru ve cevabı merak edilen sualdir. İşte detay:

Google Haberlere Abone ol

Kuyumcular Pazar günü açık mı, hafta sonu hangi gün açık hangi gün kapalı olurlar, saat kaça kadar, kuyumcular hafta sonu çalışıyor mu, açık mı, saat kaça kadar hizmet veriyor soruları pazar günü düğüne gidecek olanlar ve hafta içi altın alamayanlar için cevabı merak edilen sorulardır. Peki, pazar günü kuyumcuların mesai durumu nedir, açık mı?

Türkiye genelinde kuyumcuların çalışma saatleri ve mesaileri farklılık gösterebiliyor. 

Kuyumcular Pazar günü açık mı, saat kaça kadar çalışıyor?
Kuyumcular Pazar günü açık mı, saat kaça kadar çalışıyor?

 

Bazı illerde kuyumcular hafta sonu sadece cumartesi günü çalışırken, bazı illerde ise hem cumartesi hem de pazar günü çalışılıyor. 

İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirlerin AVM ve büyük alışveriş çarşılarında kuyumcular pazar günleri de hizmet veriyor.

Ancak pazar günleri alışveriş yapmak vatandaş açısından biraz dezavantajlı olabiliyor. 

Çünkü altının alış fiyatı hafta sonunda hafta içine göre bazen farklılık gösterebiliyor. Bu nedenle mümkün oldukça hafta içi altın alışverişini bitirmek gerekiyor. 

Kuyumcuların mesai saatleri ise işletmelere göre değişiyor; ancak genel olarak sabah saat 9.00'dan akşam saat 21.00'e kadar açık kuyumcu bulmak mümkündür. 


 

Yorumlar