Kurtdereli Güreşlerini kim kazandı, sonuçları, başpehlivan kim oldu?

Kurtdereli Güreşlerini kim kazandı, sonuçları, başpehlivan kim oldu, İsmail Balaban ve Orhan Okulu çeyrek finalde elendiler. Yarı final ve final büyük bir heyecanla takip edildi.

Google Haberlere Abone ol
Kurtdereli Güreşlerini kim kazandı, sonuçları?

Kurtdereli Güreşleri kim kazandı, sonuçları ne oldu? Balıkesir'de Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın da yerinden izlediği Kurtdereli Güreşleri'nde dün heyecanlı müsabakalar yaşandı. Yarışmanın final gününde finale kalan isimler Yusuf Can Zeybekçi ve Hüseyin Gümüşalan oldu. 

Güreşlerin son gününde Kurtdereli Güreşleri'nin final gününde büyük heyecan vardı.

Önce yarı finalistler ardından finalistler belli oldu.

Kurtdereli Güreşleri kim kazandı, sonuçları ne oldu
Kurtdereli Güreşleri kim kazandı, sonuçları ne oldu

 

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Karesi Belediyesinin ev sahipliğinde, Kurtdereli Er Meydanı'nda gerçekleştirilen organizasyona 85'i baş kategorisinde olmak üzere 2 bin 565 pehlivan katılıyor.

Etkinliğin ilk gününde Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, Karesi Kaymakamı Metin Arslanbaş ve güreş ağası Abdullah Altıntaş tarafından Kurtdereli Mehmet Pehlivan'ın kabrine çiçek bırakıldı, dualar edildi.

Programda, başpehlivan Ertuğrul Dağdeviren ile kadın güreşinin başarılı ismi Yasemin Adar Yiğit, kol bağlayarak fotoğraf çektirdiler.

Yücel Yılmaz'ın düdük çalarak başlattığı güreşlerin ilk gününde minik, teşvik, tozkoparan, ayak, deste, küçük orta ve büyük orta boylarda müsabakalar yapılıyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, herkesi güreşleri izlemeye davet etti.

Tüm güreşçilere başarı dileyen Yılmaz, "Balıkesirli başpehlivanımız Ertuğrul Dağdeviren, Kırkpınar'da kürsü yaptı. İnşallah orada gösterdiği başarının daha da üstüne çıkarak burada finale daha sonra da kürsünün birincisi olarak güreşir. Balıkesir, genlerinde güreş olan bir şehirdir. Türkiye'deki 117 güreşin 20'si Balıkesir'de yapılıyor. Bu da bir şehrin güreşe ne kadar önem verdiğini gösteriyor." diye konuştu.

Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan da güreşleri düğün olarak gördüklerini ve bu yıl girişlerin ücretsiz olduğunu söyledi.

Orkan, güreş sahasını yeniden yaptıklarını anlatarak, "İnşallah herhangi bir sıkıntı, kaza bela olmadan güreşlerimizi atlatmayı planlıyoruz." dedi.

Başpehlivan Ertuğrul Dağdeviren, bu sene yarı finalde kaybettiği Kırkpınar'ın rövanşını Kurtdereli'de alacağını dile getirerek, kazanmak için elinden gelen mücadeleyi ortaya koyacağını ifade etti.

Güreş Federasyonu Asbaşkanı Yasemin Adar Yiğit ise güreşçilere başarı dileklerini iletti. Yiğit, eylül ayında Sırbistan'daki dünya şampiyonasında güreşeceğini belirterek, herkesten dua istedi.

KURDERELİ GÜREŞLERİNDE FİNAL GÜNÜ

62. Tarihi Kurtdereli Mehmet Yağlı Güreşleri çeyrek final müsabakasında Hüseyin Gümüşalan, Orhan Okulu’yu yenerek yarı finale yükseldi.

İsmail Balaban, Kırkpınar'ın rövanşını alarak Cengiz Şimşek'i yendi. İsmail Balaban yarı finale yükseldi.

Kurtdereli’de Hüseyin Gümüşalan finalde! Yarı finalde rakibi İsmail Balabanı yenen Hüseyin Gümüşalan finale çıktı.

FİNALİN ADI BELLİ OLDU

Kurdereli Güreşlerinde finale çıkan isimler belli oldu.

Finalde Hüseyin Gümüşalan ile Yusuf Can Zeybek mücadele edecek.

Yarı finalde Yusuf Can Zeybek ile Ertuğrul Dağdeviren karşı karşıya geldi. Dağdeviren güreş esnasında sakatlanarak mücadeleden ayrıldı. Zeybek böylece galip ilan edildi. 

KURTEDELİ BAŞPEHLİVANI BELLİ OLDU

62. Geleneksel Kurtdereli Mehmet Pehlivan Yağlı Güreşleri’ni finalde rakibi Hüseyin Gümüşalan’ı mağlup eden Yusuf Can Zeybek kazandı.

Detaylar Ekleniyor...

 

Yorumlar

bahattin man diğer boyların sonucları da verilmeliydi.