Kurban kesim kayıtlarına yoğun ilgi

Sultanbeyli Belediyesine ait kurban satış ve kesim alanını vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor. Vatandaşlar alanda sunulan sosyal imkanlardan yararlanırken aldıkları kurbanlıkları kayıt yaptırarak kesim hizmetinden de faydalanıyor.

Google Haberlere Abone ol

Sultanbeyli Belediyesine ait kurban satış ve kesim alanını vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor. Vatandaşlar alanda sunulan sosyal imkanlardan yararlanırken aldıkları kurbanlıkları kayıt yaptırarak kesim hizmetinden de faydalanıyor.

Sultanbeyli Belediyesine, Mimar Sinan Mahallesi’nde bulunan kurban satış ve kesim alanında çadırlar kurdu, kurbanlar alıcılarını beklemeye başladı. Yaklaşık olarak 87 dönümlük alan üzerine kurulan kurban kesim alanında çadırlarda geçen seneye göre artış gözlendi. Alanda vatandaşlar için bebek bakım odası, üç adet erkek mescidi tane de kadınlar için mescit bulunuyor. Ayrıca kadın ve erkek tuvaletleri, ücretsiz internet ve duş hizmeti ve revir de alanda bulunan sosyal imkanlar arasında bulunuyor.

Alanda üç adet kesim ünitesiyle birlikte üç adet parçalama ünitesi hizmet verecek. Kurulan çay ocağıyla gün boyu çay hizmeti verilen kurban kesim alanının etrafı da hırsızlıklara karşı önlem amacıyla tellerle çevrildi. Ayrıca kurban kesim alanına gelmek isteyenler saat 09.30’dan itibaren her yarım saatte bir Kent Meydanı’ndan kalkan ücretsiz servislerle ulaşım sağlayabilecek. Araçlarıyla gelmek isteyenler için de üç parçadan oluşan otopark alanda mevcut hale geldi.

Bayramın birinci günü kahvaltı ve kavurma ikramının olacağı kurban kesim alanında Sultanbeyli Belediyesinin veterinerleri denetimlerini yapmak için her daim hazır bulunuyor. Bununla birlikte 24 saat boyunca zabıta ekipleri asayişi sağlamada görev başında olacak.

Sultanbeyli Belediyesinden ziyaret

Sultanbeyli Belediyesi ise kurban satıcılarını ziyaret ederek hayırlı kazanç temennisinde bulundu. Kurban satıcılarına hediyelerini takdim eden Sultanbeyli Belediyesi Başkan Yardımcısı Muhammed Çimen kurban satış ve kesim alanında hem satıcılar hem de vatandaşlar için tüm imkanların bulunduğunu belirtirken ilginin gün geçtikçe arttığını belirtti.

Satıcılar da kurban satış ve kesim alanında tüm ihtiyaçlarının karşılandığını ifade ederken Sultanbeyli Belediyesine böyle modern ve rahat bir alan sundukları için teşekkürlerini ilettiler.

Kurban kesimi için kayıtlar başlarken Sultanbeyli Belediyesinin kurban satış ve kesim alanında sunulan hizmetlerden yararlanmak için vatandaşlar 0 (532) 218 27 67 ve 0 (535) 515 93 68 numaralı telefonlardan bilgi alabilecek.

Yorumlar