Küçükçekmece saldırısında 3 kişi tutuklandı

İstanbul Küçükçekmece'de Aziz Yeniay'ın seçim çalışması esnasında silahlı saldırı düzenleyenler de dahil 3 kişi çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Google Haberlere Abone ol
Küçükçekmece saldırısında 3 kişi tutuklandı

İstanbul Küçükçekmece'de, AK Parti'nin Belediye Başkan adayı Aziz Yeniay'ın seçim çalışmaları sırasında meydana gelen ve bir kişinin ağır yaralandığı silahlı saldırı olayında yeni gelişmeler yaşandı.

TUTUKLAMA KARARLARI ÇIKTI

Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, olaya karıştığı iddia edilen 3 çocuk şüpheli tutuklandı. Sağlık kontrollerinin ardından adliyeye sevk edilen şüpheliler hakkında, "suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olma", "kasten öldürmeye teşebbüs", "silahla kasten yaralamaya teşebbüs" ve "nitelik bakımından vahim olan silah veya mermilerin satın alınması, taşınması, bulundurulması" suçlarından tutuklama kararı verildi.

OLAYIN DETAYLARI

10 Şubat Cumartesi günü, Yeniay'ın Kanarya Mahallesi'ndeki bir derneği ziyareti sırasında düzenlenen saldırıda, beyaz bir araçtan uzun namlulu silahlar ve tabancalarla ateş açılmıştı. Saldırı sonucu E.G.D. isimli bir kişi başından vurularak ağır yaralanırken, olay yerinde bulunan 3 polis memuru ve Yeniay saldırıdan kurtuldu.

Yorumlar