Kriptoda bir batık haberi daha geldi

Kripto para borsacılığı yapan adı sanı duyulmamış firmalardan art arda batık haberleri geliyor. Önece Thodex, ardından VeBitcoin şimdi de Bitay adında bir borsa şirketinin battığı haberleri geldi.

Google Haberlere Abone ol

Türkiye'de kripto para borsacılığı yapan şirketlerden art arda batık haberleri geliyor. Thodex ile patlak veren kripto borsalarındaki çalkantıya bugün de VeBitcoin dahil olmuştu. VeBitcoin'in CEO'su İlker Baş'ın göz altına alındığı haberlerinin ardından şimdi de bir diğer kripto borsası olan Bitay için iddialar ortaya atıldı.

Rasim Ozan Kütahyalı, Twitter hesabından; "Bitay isimli kripto para borsasından da korkunç şikayetler geliyor bana. Yine paralar çekilemiyor ve ortada muhatap yok. Üçüncü thodex vakası olabilir. Durumu İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya da bildirdim şimdi. Hemen ilgilendi. MASAK da Bitay olayını şimdiden incelemeye almalı." açıklamasında bulundu. Kütahyalı'nın bu açıklamasından sonra gözler Bitay cephesine çevrildi.

Sosyal medyada ortaya atılan bu iddialar sonrasında Bitay CEO’su Niyazi Yılmaz açıklamada bulundu. Niyazi Yılmaz; “Ziraat Bankası ve Fiba Banka’da hesabı olan havaleler bu saatte de devam ediyor. Diğer bankada hesabı olanlara pazartesi sabahı ne kadar isterlerse anında para yatıracağız.” ifadesini kullandı.

Şimdilik Bitay'ın battığına ilişkin somut bir bilgi bulunmuyor. Piyasalar kapalı olduğu için en sağlıklı yorumu yapabilmek için Pazartesi gününü beklememiz gerekiyor. Para transferlerinin açılması ile Bitay'ın da durumu belli olacaktır.

Gelişmeleri biz de sizler için yakından takip ediyoruz. Eğer Bitay'da paranız varsa beklemekten başka bir çareniz yok gibi görünüyor. Umarız bu iddialar asılsız çıkar ve Bitay da batan kripto borsaları arasındaki yerini almaz.

Son olarak YTÜ Teknopark Blockchain projesi ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın onayı ile AR-GE teşviki alan Bitay'ın en güvenilir kripto borsası sloganı ile hizmet verdiğini belirtelim.

Yorumlar

hale bak devlet başıboş işini yapan devlet kurumu hükümet desen laftan bşak icraatleri yok her isteye istediği gibi sermaye toplayabiliyor ne ala memleket.