Kredi kartı taksitlerine önemli düzenleme

Ekonomik reformlar kapsamında kredi kartı kullanımıyla ilgili de yeni düzenleme getirildi.

Google Haberlere Abone ol
Kredi kartı taksitlerine önemli düzenleme

Ticaret Bakanlığı, televizyon, beyaz eşya, mobilya ve kuyum satışlarında kredi kartı taksit sayılarını düşürdü.

Buna göre, 3.500 TL'nin üstündeki TV satışlarında taksit sınırı 4 ay, beyaz eşya ve mobilyada 12 ay, kuyum satışlarında ise 6 ay olacak.

Bakanlık tarafından hazırlanan Perakende Ticarette Uygulanacak İlke ve Kurallar Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Buna göre, perakende işletmelerce tüketicilere yönelik gerçekleştirilen taksitli satışlar yeniden düzenlendi.

Video, kamera ve ses sistemi gibi elektronik eşya satışları ile fiyatı 3 bin 500 liranın üstünde olan televizyon satışlarında taksit süresi 6 aydan 4 aya çekildi. Tablet bilgisayar satışları için süre 6 ay olarak devam edecek.

Buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi ve elektrikli ev aletleri gibi elektrikli eşya satışları ve mobilya satışlarında daha önce 18 olan taksit sayısı sınırı 12'yi geçemeyecek.

Hava yolları, seyahat acenteleri ve konaklama ile ilgili yurt içine ilişkin harcamalarda taksit sayısı 18 olarak uygulanmaya devam edecek.

KUYUM SATIŞLARINDA TAKSİT SAYISI 6 AYA ÇEKİLDİ

Perakende işletmelerce basılı ve külçe halinde olmayan kuyum satışlarında taksitlendirme süresi daha önce 8 ayı geçemezken, bu süre 6 aya çekildi.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) da 18 Aralık'ta söz konusu harcamalara ilişkin kredi kartı taksitlendirme sürelerinin düşürüldüğünü duyurmuştu.

BOKSÖRLERİN KAVGASI... RİNG BİR ANDA KARIŞTI

 

Yorumlar