KPSS başvuru başladı mı?

KPSS başvuru başladı mı ya da ne zaman başlayacak binlerce memur adayı heyecanla başvuruların ne zaman başlayacağını soruyor. Başvurunun bugün alınması gerekiyor.

Google Haberlere Abone ol
KPSS başvuru başladı mı?

KPSS başvuru başladı mı ya da KPSS başvuru ne zaman başlıyor soruları memur olmak isteyenler tarafından merakla soruluyor. Devlet kurum ve kuruluşlarında memur, öğretmen olarak çalışmak isteyen adaylar, Kamu Personeli Seçme Sınavı için hazırlıklarını sürdürüyor. Adaylar, bir yandan da KPSS başvuru tarihleri başta olmak üzere birçok bilgiyi öğrenmeye çalışıyor. Zira, adayların sınava katılım gösterebilmeleri için ÖSYM'nin açıkladığı tarihler arasında 2021 KPSS başvurusu işlemlerini eksiksiz olarak yapmaları gerekiyor. Peki, KPSS başvuru başladı mı?

KPSS BAŞVURULARI NE ZAMAN?

ÖSYM tarafından güncel sınav takvimi açıklandı. Buna göre, KPSS başvuru ve sınav tarihleri de belli oldu. İşte, KPSS lisans sınavı tarihleri ve başvuruların başlayacağı tarih...

2021 KPSS NE ZAMAN YAPILACAK?

Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Genel Yetenek-Genel Kültür-Eğitim Bilimleri oturumları 1 Ağustos'ta, KPSS Alan Bilgisi 1. gün oturumları 7 Ağustos'ta, 2. gün oturumları 8 Ağustos'ta yapılacak. 2021 KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) ise 15 Ağustos'ta düzenlenecek.

KPSS BAŞVURU NASIL YAPILIR?

KPSS başvuruları henüz başlamadığı için ÖSYM'de aktif bir KPSS linki bulunmuyor. Ancak KPSS başvuru ekranı 28 Mayıs'tan itibaren aktif olacak. ÖSYM'nin resmi internet sitesinde yer alan Aday İşlemleri sisteminde "Güncel İşlemler" bölümünden 2021- KPSS Başvuru butonuna tıklanır. Buradan girilecek olan sınavlar seçilir. Öğretmenlik için sınava girecek olan adaylar KPSS GY-GK, Eğitim Bilimleri ve ÖABT sınavlarını seçer. Üç oturum için ayrı ayrı ödeme yapılması gerekir. Sınav merkezleri de seçildikten sonra ödeme işlemi gerçekleştirilir.

2021 KPSS BAŞVURU TARİHLERİ

2021 KPSS başvuruları 28 Mayıs Cuma günü başlayacak ve 14 Haziran tarihinde sona erecek. Geç başvurular ise 22-23 Haziran tarihlerinde alınacak. Sınav sonuçları ise 16 Eylül'de açıklanacak.

2021 LİSANS KPSS BAŞVURU ÜCRETİ

2021 yılı KPSS oturumları için güncel sınav ücreti henüz açıklanmadı. Ancak geçen yıl her bir oturum için KPSS başvuru ücreti 80 TL olarak belirlenmişti. Bu yıl bu ücretin yüzde 29 zamlı olması bekleniyor. Bu yılki KPSS ücretleri açıklandığında haberimizde yer alacak.

ÖSYM'nin KPSS ile ilgili duyuru sayfası şöyle: 

https://www.osym.gov.tr/TR,20802/2021.html 

Yorumlar