Koronaya inanmayın dedi, koronadan öldü

Mısırlı genç, koronavirüse inanmadığını belirterek sosyal medya hesabından bir dizi çağrılarda bulundu. Ancak birkaç gün sonra ise, "Kurtarın beni" diyerek başka bir video çekmesinin üzerinden birkaç saat içinde hayatını kaybetti.

Koronavirüse yakalanan Mısırlı Muhammed Nadi’nin hastanede yardım isterken çektiği görüntüler, sosyal medyada gündem oldu. Mısır'da yaşayan Muhammed Nadi, birkaç gün önce sosyal medya hesabından koronavirüsle (Kovid-19) iligili bazı açıklamalarda bulunmuştu.

Nadi, salgının bir komplo olduğunu ifade ederek; Salgına inanmadığını ve Mısırlıların salgından korkmaması gerektiğini ve ifade etmiş ve koronavirüsün tıbbi malzeme ve ilaç satışlarını artırmak için uydurulduğunu söylemişti. Nadi, "Çin ekonomisi son dönemde yükseliyor. ABD, Çin ekonomisini vurmak için böyle bir virüs yarattı" ifadelerini kullanmıştı.

"Lütfen evinizden çıkmayın, virüsü küçümsemeyin"

Birkaç gün sonra Nadi, koronavirüse yakalandığını duyurup ve şu yazıyı paylaştı:

"Yazabileceğim iki şey var. Bir haftadır yoğun bakımdayım, çünkü virüs vücudumda, özellikle böbrek ve akciğerlerime işlemiş durumda. Lütfen evinizden çıkmayın ve bu virüsü küçümsemeyin. Çünkü virüs ölümcül ve katil"

Virüsün Mısır'da ciddi anlamda yayıldığını söyleyen Nadi'nin hastanede çektiği görüntüler ise Mısır'da gündem olmasına neden oldu.

Çektiği videodan sonra hayatını kaybetti

Hastanede yattığı sırada sosyal medya hesabından bir video yayınlayan Nadi'nin "Arkadaşlar, beni kurtarın, ilaç istiyorum. Doktorlar, hemşireler yetişin" şeklinde bağırdığı görüldü.

Hastaneden yapılan açıklamada, Nadi'nin bu videodan birkaç saat sonra hayatını kaybettiği ifade edildi.

Mısır Sağlık Bakanlığı, üzücü bir şekilde hayatını kaybeden Nadi'nin ailesine gerekli desteğin verileceğini duyurdu.

Mısır'da özellikle ramazan ayında tedbirlerin hafifletilmesinin ardından vaka sayısında ciddi bir artış yaşandı. Son 24 saatte 347 yeni vaka kaydedilirken, toplam vaka 10 bine ulaştı.

Hayatını kaybedenlerin sayısı ise 544 olarak açıklandı.