Korona bağlantılı hastalıktan 3 çocuk daha öldü

ABD ve Avrupa'da ortaya çıkan koronavirüs bağlantılı hastalık nedeniyle ölen çocuk sayısı giderek artıyor. Son olarak ABD'nin New York eyaletinde 3 çocuk daha hayatını kaybetti.

Google Haberlere Abone ol

Kornonavirüs bağlantılı hastalık nedeniyle ölen çocuk sayısı giderek artıyor. Avrupa ve ABD'de degörülen korona bağlantılı çocuk hastalığı 4 çocuğun canını aldı. ABD'nin New York eyaletinde beş yaşındaki bir çocuğun son haftalarda ortaya çıkan ve korona virüsüyle ilişkilendirilen hastalık nedeniyle ölmesinin ardından bugün de 3 çocuk daha öldü.

New York Valisi Andrew Cuomo, yaptığı açıklamada 5 yaşındaki bir çocuğun ölümünün ardından New York'ta üç çocuğun dahakoronavirüsü ile bağlantılı olduğu düşünülen yeni hastalıktan öldüğünü belirtti. New York Valisi Andrew Cuomo, "Hastalık nedeniyle en az bir ölüm gerçekleşti. Şu anda araştırmalar sürüyor ancak bu hastalık nedeniyle başka ölümlerde gerçekleşmiş olabilir" demişti.

KORKUTAN HASTALIĞIN BELİRTİLERİ NELERDİR?

Nadir görülen ve korona virüsüyle ilişkilendirilen bu hastalığın belirtileri çocuklarda görülüyor. İlk olarak İngiltere, İtalya ve İspanya'da ve daha sonra Fransa ve ABD'de dahil olmak üzere en az altı ülkede tespit edilen nadir çocuk hastalığının, çoğunlukla Kovid-19 nedeniyle enfekte olan çocukları etkilediği biliniyor ve belirtileri toksik şok sendromu ve Kawasaki hastalığına benziyor. Belirtiler arasında yüksek ateş, ishal, kusma olduğu ve semptomların aynı zamanda kalp fonksiyonlarını etkilediği ve damar iltihaplanmasına neden olduğu aktarıldı.

Yorumlar