Konvoy, makam araçları yerine otobüs

Kamuda tasarruf seferberliği kapsamında bakanlar, valiler ve belediye başkanları yeni bir karar aldı. Artık lüks makam araçları, konvoylar yerine daha tasarruflu yöntemler devrede olacak.

Google Haberlere Abone ol
Konvoy, makam araçları yerine otobüs

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı, Hatay Valisi ve milletvekilleri ile birlikte aynı otobüse binerek Hatay'a yolculuk etti. Tasarrufun önemini vurgulayan Özhaseki, bu yolculuğu tasarruf tedbirlerinin bir örneği olarak gösterdi.

TASARRUF TEDBİRLERİ KAPSAMINDAKİ YOLCULUK

Yolculuk sırasında açıklama yapan Özhaseki, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kabine toplantısında açıkladığı tasarruf tedbirlerine destek verildiğini söyledi. Özhaseki, “Bir taraftan tasarruf tedbirleri, bir taraftan da muhabbete vesile oluyor. 2 gün önce Sayın Cumhurbaşkanımız tasarruf tedbirleriyle ilgili neler yapılacağını uzun uzun anlattılar. Maliye Bakanlığı'nın da bu konuda kabinede bir brifingi vardı. Bizler de canıgönülden katılıyoruz.” dedi.

'TEK BİR ARAÇTA GİDİP GELİYORUZ'

Özhaseki, tasarruf amacıyla otobüsle seyahat etmeyi tercih ettiklerini belirterek, “Bazen protokolle giderken arkamızda 200 araçlık konvoy oluyor. Benim şoför, Vali Bey'in şoförü, diğer arkadaşların şoförleri ve korumalar özel araçlarla geliyorlar. Şimdi ona da dikkat ederek tek bir araçta gidip geliyoruz. Şimdi herhalde 200 tane araç olması lazımdı arka tarafta, ondan kurtarmış olduk.” ifadelerini kullandı.

TASARRUF KÜLTÜRÜ VURGUSU

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine toplantısı sonrasında yaptığı açıklamada, “Pek çok alanda tasarruf kültürünü güçlendirecek adımlar atacağız” demişti. Bu adımların ne kadar önemli olduğunu vurgulayan Özhaseki'nin de aynı doğrultuda hareket ettiği görülüyor. Hatay'daki resmi temasları süresince valiler, milletvekilleri ve belediye başkanlarıyla temaslarda bulunan Bakan Özhaseki'nin tasarruf mesajı bu ziyaretle birlikte bir kez daha hatırlatıldı.

Yorumlar