KOBİ’ler Akbank desteğiyle elektriklerini üretiyor

Akbank KOBİ Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Bülent Oğuz, "Yeşil dönüşümün en önemli parçalarından biri olan Çatı GES projelerini finanse ederek de KOBİ’lerimizin enerji giderlerini düşürmeyi ve dolayısıyla karbon ayak izlerini azaltmayı hedefliyoruz" dedi

Google Haberlere Abone ol
KOBİ’ler Akbank desteğiyle elektriklerini üretiyor

Akbank, kendi elektriğini üretmeyi hedefleyen KOBİ müşterilerine özel güneş enerjisi ön fizibilite desteği ve gerekli finansman için KOBİ Eko Dönüşüm Paketi’ni sunuyor.

Bankadan yapılan açıklamaya göre, Akbank ve Solarvis iş birliğinde, tüm yatırım süreci hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleşiyor.

Banka bu yatırım için ihtiyaç duyduğu finansmanı Türkiye’de KOBİ’lere özel tasarlanan ilk ve en kapsamlı paket olan KOBİ Eko Dönüşüm Paketi’yle sağlıyor.

Güneş enerjisi ön fizibilitesi için Akbank KOBİ müşterileri fizibilite.solarvis.co’da bulunan forma iş yerinin konumunu, çatısının özelliklerini, paneli uygulayabileceği alanı ve elektrik faturasının girişlerini yapıyor.

Solarvis bu bilgileri analiz edip, güneş enerjisi mevzuatına uyumlu olarak gerekli panel sayısını hesaplayıp, hesaplanan panel sayısı ve tipine göre yatırıma konu malzemeler ve kurulum hizmeti için tahmini fiyat ve seçeneklerini ücretsiz olarak sunuyor.

Yapılacak yatırım için Çatı GES kredisi kullanmak isteyen KOBİ’lerin Akbank.com’daki talep formunu doldurması yeterli oluyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Akbank KOBİ Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Bülent Oğuz, bu yeni iş birliği ve finansman çözümüyle KOBİ'lerin sürdürülebilir ve ekonomik enerji çözümlerinde yanlarında yer aldıklarını belirtti.

Oğuz, şunları kaydetti:

"Sınırda Karbon Düzenlemesi sebebiyle KOBİ'lerimizin karşılaşacakları riskleri fırsata çevirmek ve rekabet güçlerini artırmak için KOBİ Eko Dönüşüm Paketi’yle harekete geçmiştik. Yeşil dönüşümün en önemli parçalarından biri olan Çatı GES projelerini finanse ederek de KOBİ’lerimizin enerji giderlerini düşürmeyi ve dolayısıyla karbon ayak izlerini azaltmayı hedefliyoruz. Günümüz koşullarında Çatı GES sadece çok büyük fabrikalar değil, küçük atölyeler için de gerekli. Ücretsiz ön fizibilite imkanı ile müşterilerimiz bu yatırımı yaptığı takdirde sağlayacakları yıllık tasarrufu, yatırım sonrası tahmini elektrik faturasını ve önlediği CO2 salınımını görebilecekler."

Yorumlar