Klasnic, Werder Bremen'in eski doktorlarından tazminat kazandı

BERLİN (AA) - Eski Hırvat milli futbolcu Ivan Klasnic, bir dönem formasını giydiği Alman temsilcisi Werder Bremen'in doktorlarına karşı açtığı tazminat...

Google Haberlere Abone ol
Klasnic, Werder Bremen'in eski doktorlarından tazminat kazandı


BERLİN (AA) - Eski Hırvat milli futbolcu Ivan Klasnic, bir dönem formasını giydiği Alman temsilcisi Werder Bremen'in doktorlarına karşı açtığı tazminat davasını kazandı.

Bremen Eyalet Mahkemesi, böbrek hastası olan Ivan Klasnic'e yanlış tedavi uyguladıklarını saptadığı Werder Bremen’in eski doktorları Götz Dimanski ile Manju Guha'nın eski Hırvat oyuncuya 100 bin avro tazminat ödemesine karar verdi.

Mahkeme Heyeti Başkanı Clemens Bolay, doktor Dimanski'nin Klasnic'in böbreğini kaybetmekten sorumlu olduğunu, diğer doktor Guha'nın ise ağır tedavi hataları yaptığını ifade etti.

Klasnic, böbreklerindeki rahatsızlığı geç fark ettikleri ve sonrasında kendisine yanlış tedavi uyguladıkları gerekçesiyle doktorlara 2008'de dava açmıştı.

Daha önce annesinden aldığı böbrek doku uyuşmazlığı, ardından babasından nakledilen böbrek ise kanı yeterince temizlemediği gerekçesiyle Klasnic'i sağlığına kavuşturamamıştı. Eski futbolcu, iyileşebilmek için 3. kez donör bekliyor.

Yorumlar